Aktualne utrudnienia drogowe we Wronkach [HARMONOGRAM]

Niestety wroniecka rzeczywistość zmusiła nas do stworzenia tego typu materiału. Już teraz utrudnienia w ruchu we Wronkach dają nam się we znaki, a niebawem dojdą kolejne.

Gdy zakończą się prace związane z budową obwodnicy Wronek oraz z modernizacją linii kolejowej na odcinku Poznań-Wronki odetchniemy z ulgą. Nie tylko znikną przeklinane przez nas utrudnienia, ale też poprawi się komfort podróżowania autem i koleją. Jednak teraz musimy zacisnąć zęby i przeboleć ten okres.

Postanowiliśmy w jednym miejscu umieścić wszystkie utrudnienia na mapie Wronek. Informacje pochodzą od wykonawców obu inwestycji, możemy tylko ufać, że to co wysyłają będzie miało swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.


Zachęcamy do zapisania sobie tej strony, będzie ona na bieżąco aktualizowana. Warto mieć pod ręką tego typu materiał, żeby wcześniej przygotować się do podróży.

Wiadukt przy ulicy Powstańców Wielkopolskich
Zamknięty dla ruchu pieszego i kołowego do 2 kwietnia. Tymczasowe otwarcie nastąpi od 2 do 9 kwietnia. Od 9 kwietnia przejazd ulicą Powstańców Wielkopolskich będzie niemożliwy. Planowane otwarcie drogi nastąpi w dniu 31 sierpnia.

Wiadukt przy ulicy Sierakowskiej
Wykonawca nie planuje wprowadzenia zamknięcia. Droga otwarta dla kierowców, jak i pieszych.

Przejazd kolejowy w Stróżkach
Przejazd pozostanie otwarty do 6 kwietnia. Od 6 do 9 kwietnia zostanie całkowicie zamknięty (dla pieszych również), po tym okresie zostanie ponownie otwarty.

Przejazd kolejowy przy ulicy Poznańskiej
Całkowite zamknięcie do połowy maja. Nie ma określonej konkretnej daty, prace mogą zakończyć się szybciej lub też będą przedłużone. Dobrą informacją jest z pewnością fakt, że będzie możliwy ruch pieszy przez przejazd.

Most drogowy we Wronkach
Otwarty!

Ulica Adama Mickiewicza w kierunku Stróżek (droga na Szamotuły)
Od 29 marca wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na odcinku drogi pomiędzy skrzyżowaniem ulicy Adama Mickiewicza z ulicą Prasłowiańską a drogą gminną biegnącą w stronę Stróżek. Dalsza droga bez poważniejszych utrudnień.


Ulica Towarowa w kierunku Samołęża (droga na Szamotuły)
Ruch odbywa się normalnie, jeśli nie liczyć krótkiego wjazdu na teren budowy obwodnicy, co wiąże się z delikatnym spowolnieniem.

Ulica Lipowa w Nowej Wsi w kierunku Samołęża (droga na Szamotuły)
Droga całkowicie zamknięta. Planowane otwarcie przewidziano na 1 maja.

Ulica Szamotulska w Nowej Wsi w kierunku Pniew/Ostroroga
Od 23 marca wprowadzony ma zostać ruch wahadłowy w miejscu przecięcia się obwodnicy z drogą wojewódzką 184. Utrudnienia mają zniknąć 2 kwietnia. „Wahadło” ma odbywać się w porze dziennej.

Ulica Bolesława Chrobrego w SZAMOTUŁACH
W piątek 26 marca rozpocznie się remont wylotówki z Szamotuł w kierunku Poznania. Zaplanowano wprowadzenie ruchu wahadłowego. Pracę mają zakończyć w sierpniu.

W godzinach szczytu we Wronkach tworzą się korki przez całą długość miasta. Obaj wykonawcy nie konsultowali ze sobą wprowadzanych utrudnień, miasto też zdaje się być w tej sprawie bierne. Po raz kolejny od czasu zamknięcia mostu, cierpliwość mieszkańców Wronek została wystawiona na próbę.