Duży pożar w Baborowie, w akcji wzięli udział wronieccy strażacy

W piątek, 4 grudnia o godz. 11.07 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali warsztatowej w miejscowości Baborowo gm. Szamotuły.

Oprócz czterech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Baborowo, OSP Brodziszewo, OSP Przecław, OSP Kaźmierz, OSP Ostroróg, OSP Wronki i Policja. Dodatkowo za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu do zdarzenia zadysponowano OSP Golęczewo, OSP Tarnowo Podgórne oraz OSP Zakrzewo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar hali warsztatowej, w której znajdują się części do samochodów osobowych.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palące się części samochodowe oraz wyposażenie hali, dostarczaniu wody do pożaru, wyniesieniu na zewnątrz nadpalonych i zniszczonych części, przewietrzeniu i oddymieniu budynku oraz sprawdzeniu hali kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

Spaleniu uległy części samochodowe, nadpaleniu uległy ściany budynku, instalacja elektryczny oraz więźba dachowa.

W działaniach gaśniczych brało udział 13 zastępów (54 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka

Zdjęcia: mł. ogn. Marek Jaworski