Cichy spacer kobiet [FOTO]

Był to wyjątkowy Spacer dla Kobiet, bo uczestnicy w związku z uroczystością Wszystkich Świętych postanowili przejść go bez skandowania haseł protestacyjnych.

Wczorajszy marsz przebiegał od Placu Targowego w kierunku cmentarza parafialnego, a następnie przez kładkę na cmentarz komunalny. Tym razem nie było okrzyków i haseł charakterystycznych dla poprzednich Spacerów.

Napisy na kartonach zostały zastąpione przez znicze, które nieśli uczestnicy. Z uwagi na zamknięcie cmentarzy w całej Polsce, uczestniczący w przemarszu zapalili znicze przed bramami nekropolii.

Czwarty Spacer dla Kobiet, który przeszedł ulicami Wronek przemieszczał się w rytmie Poloneza i Barki. Jak sami uczestniczący przyznają, chcieli ponownie iść w marszu w obronie praw kobiet, ale z uwagi na charakter pierwszych dni listopada nie padały żadne hasła, każdy szedł w milczeniu.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-11-03