„Wronki mówią nie!” – największy spacer w historii miasta

Ulicami Wronek przeszedł kilkuset-osobowy marsz osób, oburzonych niedawnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Trybunał Konstytucyjny dostarczył pretekstu do wprowadzenia całkowitego zakazu legalnej aborcji w Polsce. Ta haniebna decyzja skazuje tysiące kobiet na cierpienia psychiczne i fizyczne. Nigdy na to nie pozwolimy! – grzmieli organizatorzy wronieckiego „Spaceru dla kobiet”.

Na ulice Wronek wyszło kilkaset osób. Przeważały kobiety w różnym wieku, od najmłodszych mieszkanek Wronek po te najstarsze. Były również kobiety w ciąży i mężczyźni, idący razem ze swoimi partnerkami.

Na swoich ustach nieśli hasła takie jak: „Wronki mówią nie!”, „Wara od mojego ciała!” czy „Precz z Kaczorem, dyktatorem!”. Część kierowców, widząc przemarsz, klaksonami wyrażała swoje poparcie dla tych postulatów.

Był to bez wątpienia największy wspólny spacer, który przeszedł ulicami Wronek i jednocześnie jedna z największych manifestacji w XXI wieku, która miała miejsce w naszym mieście.

Postulaty osób, przeciwnych orzeczeniu TK, popiera coraz więcej środowisk. Łączy się z nimi między innymi Młodzieżowa Rada Gminy Wronki, która oficjalnie zajęła stanowisko w tej sprawie.