Zakażenie koronawirusem w Amice

U pracownika wronieckiej fabryki kuchenek firmy Amica doszło do zakażenia koronawirusem. Informację potwierdza spółka.

Zakażony to mieszkaniec powiatu szamotulskiego. Jak informuje portal Moje Wronki Zdzisław Wiese, rzecznik prasowy holdingu Amica, pracownik czuje się dobrze. Chorobę przechodzi bezobjawowo i znajduje się w kwarantannie.

Amica sporządziła listę osób, mających kontakt z osobą, u której potwierdzono wystąpienie SARS-CoV-2. Dokonano również dezynfekcji pomieszczeń, w których przebywał pracownik.


Zakażonym jest pracownik działu logistyki, osoby mające z nim kontakt zostały skierowane na kwarantannę. Jak zapewnia Zdzisław Wiese, pierwszy przypadek wystąpienia koronawirusa nie powinien wpłynąć na sposób funkcjonowania zakładu. Grupa monitoruje sytuację na bieżąco.

Przekazujemy Wam informację sprzed chwili, iż mamy potwierdzony przypadek zarażenia wirusem COVID-19 naszego Kolegi z Fabryki Kuchni, z Działu Logistyki. Pracownik mieszka poza gminą Wronki. Zarażenie nie nastąpiło od pracownika Amiki. Informujemy, że nasz Kolega czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo. Jednak zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego został objęty 14- dniową kwarantanną.

Dla wspólnego bezpieczeństwa, zgodnie z naszą procedurą, sporządziliśmy i przeanalizowaliśmy listę pracowników, z którymi zakażony mógł mieć bezpośredni kontakt. Obecnie organizujemy dla nich testy na obecność wirusa. W trosce o ich i nasze bezpieczeństwo podjęliśmy również decyzję, że wszyscy pracownicy z tej listy pozostają w domu i zostaną objęci nadzorem sanitarnym.

Aby zachować maksymalne bezpieczeństwo, przypominamy o zaleceniu zakrywania ust i nosa, zachowania odległości i regularnej dezynfekcji rąk. Ze względu na zaistniałą sytuację prosimy aby wszyscy pracownicy bezwzględnie stosowali się do tego zalecenia.

Podjęliśmy także działania mające na celu dezynfekcję wyznaczonego obszaru. Prosimy również o bieżącą obserwację pojawiających się komunikatów i stosowanie się do ich zaleceń.

Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. Czekamy na dodatkowe informacje z ich strony. Jak tylko pojawią się nowe informacje, będziemy je Państwu przekazywać na bieżąco.

poinformował pracowników zespół ds. koronawirusa spółki Amica S.A.