Rozbiła pojazd, uciekła, a następnie przyjechała innym autem

Kara pozbawienia wolności grozi mieszkance gminy Wronki, która rozbiła swój pojazd, uciekła z miejsca zdarzenia, a następnie przyjechała innym samochodem. Dodatkowo będąc pod wpływem alkoholu.

Dziś rano na drodze Wartosław – Pierwoszewo doszło do zdarzenia drogowego. Pierwsze przybyłe na miejsce służby zastały pusty, rozbity o drzewo samochód.

Ze wstępnych ustaleń wronieckich policjantów wynika, że kierująca samochodem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo, a po wszystkim oddaliła się z miejsca zdarzenia.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak informuje mł. asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły, policjanci ustalili do kogo należy pojazd, ale zanim sami dotarli do kobiety, 55-letnia mieszkanka gminy Wronki, wróciła na miejsce zdarzenia, kierując innym pojazdem.

Po sprawdzeniu stanu jej trzeźwości okazało się, że za kierownicę pojazdu nie powinna wcale wsiadać. Wynik badania wskazał 0,74 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili jej dalszą jazdę.

Policja podaje, że w związku z podejrzeniem kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, wobec kobiety toczyć się będzie postępowanie, mające na celu m.in. szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Grozić jej może kara więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-06-26