Powolny powrót do normalności

Od poniedziałku ma następować powolne otwieranie instytucji, obszarów, obiektów dla społeczeństwa. Jak to wygląda w gminie Wronki?

Na razie Urząd Miasta i Gminy we Wronkach pozostanie zamknięty dla klientów. Natomiast decyzja w sprawie ewentualnego otwarcia lub przedłużenia zamknięcia targowiska miejskiego zostanie podjęta w przyszłym tygodniu. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów zostanie otwarty od przyszłego tygodnia.


Od poniedziałku otwarty będzie cmentarz komunalny na Zamościu. Taką samą decyzję podjęła wroniecka fara odnośnie cmentarza parafialnego we Wronkach. Proboszcz Stanisław Wawrzyniak z biezdrowskiej parafii poinformował w piątek wieczorem portal Moje Wronki, że cmentarze w Biezdrowie oraz w Wartosławiu również zostaną otwarte. Dla porządku dodajmy, że nekropolia w Chojnie jest otwarta.

Wczoraj rząd poinformował, że zakaz organizowania imprez masowych będzie obowiązywał jeszcze długi czas. Wiąże się to z tym, że Wroniecka Moto Majówka 2020 nie dojdzie do skutku, o czym poinformowała sekcja Moto Wronki. Jeśli polski rząd pójdzie śladem niektórych europejskich krajów, gdzie zakaz imprez masowych obowiązywać będzie do końca sierpnia, to wtedy nie odbędzie się również sierpniowa impreza Olszynki Fest – Dni Wronek 2020.