Leśnicy wspierają służbę zdrowia

Pilscy leśnicy przekazują 100 tys. zł jako wsparcie Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile na doposażenie mikrolaboratorium punktu diagnostycznego, w którym będą robione testy na obecność wirusa SARS-Cov-2.

Dodatkowo lokalni leśnicy w ramach pomocy wspierają kwotą12 tys. zł Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie. Środki te będą przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej.

Lasy Państwowewspierają zwalczanie epidemii COVID – 19 i w skali całego krajuprzekazują 2 mln zł. Jeśli zajdzie taka konieczność, osoby kierowane na kwarantannę w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, będą mogły ją odbywać w obiektach wypoczynkowo – szkoleniowych Lasów Państwowych.

 – W tym trudnym dla nas wszystkich czasie – w czasie epidemii – każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. Za dwa miliony złotych można zakupić szereg potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska Służba Zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią – podkreślił minister środowiska Michał Woś. Więcej o wsparciu można przeczytać na profilu facebookowymMinisterstwa Środowiskaoraz na stronie www.lasy.gov.pl.

Nie każdy może być na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Nie każdy powinien tam być. Alemożemy pomóc. Każdy z nas również może wspierać personel medyczny w ramach akcji#ZostańWDomui#NieOkłamujęLekarzy, by mogli działać, nie narażając siebie niepotrzebnie.

via Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2020-04-06