Kobieta w ciąży zataiła infekcję – oddział został zamknięty

Do szpitala w Szamotułach zgłosiła się kobieta w zaawansowanej ciąży. Poród przebiegł planowo i zdrowiu jej, jak i dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednak ukryła przed personelem infekcję.

Pacjentka zgłosiła się na Oddział Ginekologiczno-Położniczy w szamotulskim szpitalu dzisiaj w nocy. Jak relacjonuje lecznica, personel przeprowadził wywiad epidemiologiczny.

W Punkcie Kontroli Sanitarnej przeprowadzono szczegółowy wywiad epidemiologiczny. Pacjentka kilkukrotnie zaprzeczyła występowaniu jakichkolwiek objawów i dlatego przyjęto ją do oddziału, a nie do specjalnie przygotowanej izolatki. Po przyjęciu do Oddziału Pacjentka stwierdziła, że w ostatnim czasie wystąpiły u niej objawy infekcji.

pisze Michał Wasielewski z szamotulskiego szpitala

Na szczęście poród przebiegł prawidłowo. Stan matki i dziecka jest bardzo dobry. Jednak w trosce o bezpieczeństwo Pacjentów władze szpitala w Szamotułach podjęły decyzję o pobraniu wymazu i tymczasowym zawieszeniu przyjęć na Oddziale Ginekologiczno-Położnicznym do momentu otrzymania wyniku.

O sytuacji oraz zajściu poinformowano Sanepid, z którym ustalono dalsze działania. Szpital apeluje o szczerość podczas wywiadu epidemiologicznego. – Objawy zakażenia nie sprawią, że nie udzielimy stosownej pomocy w wymagających tego przypadkach. – podkreśla SP ZOZ w Szamotułach.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-04-09