Za miedzą będą chcieli odwołać włodarza

To już pewne. Inicjatywa grupy mieszkańców Dusznik, mająca na celu powołanie referendum w sprawie odwołania tamtejszego wójta, dojdzie do skutku.

W piątek opublikowano postanowienie Komisarza Wyborczego w Poznaniu II w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Duszniki Romana Bogusia. Referendum zaplanowano na 19 kwietnia.

Tamtejsza radna opozycji Justyna Bachorz w rozmowie z Radiem Poznań przytacza powody, dla których mieszkańcy chcą odwołać wójta: Przede wszystkim brak pozyskiwanych środków zewnętrznych, kwestia traktowania mieszkańców, radnych, brak odpowiedzi na pytania. Do mnie docierają głosy takie, że to już jest czas, żeby to zmienić.

Inicjatywa mieszkańców zawiązała się pod koniec ubiegłego roku. W połowie lutego inicjatorom udało się zebrać wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem o referendum. 19 kwietnia mieszkańcy Dusznik pójdą do urn, aby zadecydować o losie wójta Romana Bogusia.

fot. Urząd Gminy Duszniki

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-02