Koronawirus – zamknięcie szkół i przedszkoli

Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli, uczelni, a także kin i muzeów.

Od jutra instytucje kultury: muzea, teatry, opery, kina zostają zamknięte. Na uczelniach wyższych zawiesza się zajęcia dydaktyczne.

Od poniedziałku zamknięte zostaną przedszkola, szkoły i żłobki. Od jutra działalność placówek edukacyjnych zostanie ograniczona.

Bez odpowiedzialnego społeczeństwa administracyjne nakazy czy zakazy nie powstrzymają epidemii

powiedział w czasie konferencji prasowej Minister Zdrowia

Premier zalecił, aby dzieci pozostały w domach. W wyjątkowych przypadkach w szkołach i przedszkolach ma być dostępna opieka dla uczniów.

Szanowny Rodzicu, jeżeli masz możliwość pozostawienia dziecka w domu – zrób to! Zgodnie z decyzją władz państwowych placówki oświatowe w czwartek i piątek w gminie Wronki będą realizowały zajęcia opiekuńcze zgodnie z planem pracy jednostki. Dowozy w tych dniach będą odbywały się tak jak dotychczas. Szkoły i przedszkola będą zamknięte od poniedziałku 16.03.2020 r. na okres 14 dni.

informuje Lucyna Kędzioł dyrektor SAPO

Szanowni Państwo! Sytuacja wydaje się być poważna, dlatego z chwilą obecną zawieszam wszystkie działania Wronieckiego Ośrodka Kultury. Biblioteka, Muzeum i Kinoteatr będą nieczynne. Nie organizujemy także zajęć w Domu Kultury, a nasze prace przejdą w tryb administracyjny. Kasy będą nieczynne. Bilety na seanse zakupione online zwrócimy również w tym trybie. Zwroty za bilety kupione w kasach przyjmujemy w kasie Domu Kultury. A Państwa proszę o zachowanie zasad higieny i życzę zdrowia.

poinformował dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury Michał Poniewski

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2020-03-11