Informacje z klasztoru franciszkanów

W związku z zaistniałą sytuacją i w odpowiedzi na głos naszego Pasterza abp Stanisława, ale przede wszystkim kierowani miłością bliźniego zachęcamy do pozostania w domu i nadrobienia rozmów z bliskimi, z Bogiem oraz z samym sobą.

Wychodząc naprzeciw człowieka uruchamiamy naszą obecność w przestrzeni wirtualnej i zapraszamy wszystkich na nasz profil na Facebooku “Franciszkanie we Wronkach“. Znajdziecie tam bieżące informacje z życia wspólnoty, ogłoszenia oraz intencje Mszalne.

“Tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach” (ks. abp. Stanisław Gądecki)

  • w naszym kościele klasztornym przebywać może jednocześnie do 50 osób;
  • wszystkie nabożeństwa w kościele (Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa) zostają odwołane, zachęcamy do praktyk indywidualnych;
  • jeśli będzie większa liczba wiernych chętnych do uczestnictwa we mszy św. niedzielnej, w kaplicy klasztornej odprawiana będzie masza św. o 10 minut później (wejście przez furtkę klasztorną przy zakrystii);
  • niedzielna msza św. o 9:30 będzie transmitowana przez internet (zob. mojewronki.pl);
  • każdego dnia (poza niedzielą) w naszym kościele odbywa się całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy;
  • jak dotychczas, będziemy odwiedzać chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną;

W tym trudnym czasie wspieramy Was modlitwą i do niej gorąco zachęcamy.

Niech Pan obdarzy Was pokojem!

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-14