Red Dragons Pniewy zagrają z FC KJ Toruń

Po tygodniowej przerwie reprezentacyjnej wracamy na parkiety Futsal Ekstraklasy. W najbliższą sobotę podejmujemy w Pniewach FC KJ Toruń. O spotkaniu, o tym, co dzieje się w szeregach aktualnego wicemistrza Polski i w naszym zespole można przeczytać w poniższym artykule.

O meczu

Spotkanie w ramach 3. kolejki Ekstraklasy Futsalu 2019/20 pomiędzyRed Dragons PniewyaFC KJ Toruńodbędzie się wsobotę 28 września od godziny 18:00w Hali OSiR przy ulicy Wolności 22 w Pniewach. Wstęp na mecz jest oczywiście darmowy, a przed wejściem na trybuny można otrzymać skarb kibica, w którym przedstawione zostaną składy obu zespołów, terminarz trzeciej kolejki, aktualna tabela, a także krótki wywiad zMateuszem Kosteckim. Transmisja „na żywo” z meczu będzie przeprowadzona w telewizji internetowejTVcom.pl.

Po Marwicie

FC KJ Toruń powstał w 2013 rokuw wyniku rozpadu ekipy Marwitu Toruń. W swoim pierwszym sezonie w 1. lidze w sezonie 2013/14 przegrali bezpośrednią walkę o awans z… Red Dragons Pniewy.Awans do Ekstraklasy wywalczylirok później,w sezonie 2014/15. Prezesem torunian jest Patryk Stasiuk.

FC KJ Toruń i Ekstraklasa

W pierwszym dla siebie sezonie w gronie zespołów Futsal Ekstraklasy w sezonie 2015/16, zajęli 5. miejsce. W kolejnych dwóch rozgrywkach zajęli trzecie miejsce, a rok temu dorzucili wicemistrzostwo. Nadchodzący sezon będzie ich piątym z kolei w Ekstraklasie.

Wicemistrzostwo

W minionym sezonie FC KJ Toruń osiągnął największy sukces w historii –tytuł wicemistrza Polski. Zgromadzili wprawdzie tyle samo punktów, co trzeci Clearex, jednak wyraźnie odpuścili końcówkę sezonu, kiedy to na dwie kolejki przed końcem, kiedy to byli pewni srebrnych medali. W całym sezonie FC KJ Toruń zanotował bilans: 17-3-7. Dobrze radzili sobie zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Pokonali we własnej hali między innymi Rekord 2-1 czy Clearex 9-5 w meczu, w którym zapewnili sobie wicemistrzostwo (zdj. pomorska.pl)

Coraz gorszy bilans

Dotychczasowy bilans starć pomiędzy naszą drużyną a FC KJ Toruń jest korzystniejszy dla rywali.Wygraliśmy 3 mecze, 1 zremisowaliśmy i 8 razy przegraliśmy z torunianami. Zwycięstwa odnosiliśmy tylko w Pniewach. Bilans bramek wynosi: 32-18 oczywiście na korzyść naszych sobotnich rywali.

Bramka różnicy

W dotychczasowej historii 6 razy graliśmy z torunianami w Pniewach. Bilans jest remisowy:wygraliśmy 3 mecze, podobnie jak FC KJ Toruń. Pierwszy taki mecz rozegraliśmy już w 2013 roku, kiedy to niespodziewanie wygraliśmy z rywalami 1-0 po bramce Adriana Skrzypka. Wówczas młoda ekipa złożona głównie z pniewskich zawodników pokonała faworyzowanych rywali.

Co ciekawe wszystkie dotychczasowe spotkania w Pniewach kończyły się różnicą jednej bramki! 1-0, 1-2, 2-1, 3-2, 1-2, 3-4. To z pewnością zwiastuje futsalowe emocje w nadchodzący weekend.

Poniżej skrót naszego ostatniego pojedynku z FC KJ Toruń w Pniewach. 20 stycznia tego roku przegraliśmy 3-4 po niezwykle emocjonującym spotkaniu.

FC KJ Toruń dziś

Torunianie bazują na polskich zawodnikach. Trzon stanowią:Michał Wojciechowski, Marcin Mikołajewicz, Krzysztof Elsner, Remigiusz Spychalski, Tomasz Krizel, Mateusz Cyman czy Marcin Mrówczyński. Podstawowym bramkarzem wydaje się byćKamil Naparło. Trenerem torunian jestŁukasz Żebrowski. FC KJ Toruń w nowym sezonie wzmocniło się dwójką zawodników –Bartoszem Borowikiem i Konradem Jekiełkiem. Obaj są młodzieżowymi reprezentantami Polski.

Dla nich inauguracja

FC KJ Toruń jeszcze nie zagrał ani jednego meczu ligowego w tym sezonie. W pierwszych dwóch kolejkach wicemistrzowie Polski pauzowali. Było to spowodowane Mistrzostwami Europy Futsalu do lat 21 rozgrywanymi na Łotwie. Trenerem tej reprezentacji jest Łukasz Żebrowski, szkoleniowiec torunian. Młodzi Polacy wywalczyli w Mistrzostwach brązowy medal. W grupie pokonali Rosjan i Łotyszy i ulegli Portugalczykom. W półfinale lepsza od Polski okazała się reprezentacja Hiszpanii.

Dwójka z reprezentacji

Tomasz Kriezel i Remigiusz Spychalski– ta dwójka zawodników z Torunia wraca z Turnieju Państw Wyszechradzkich, czyli corocznego turnieju, w którym udział biorą reprezentacje narodowe Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Spotkania odbywały się od poniedziałku do środy (zdj. fctorun.pl).

Sparingi i Futsal Masters torunian

Pierwszym letnim sparingiem FC KJ Toruń był mecz z naszą drużyną. Zakończył się remisem 1-1. Później torunianie przegrali zNFC Uragan Ivano-Frankivsk2-4. Ostatnim etapem przygotowań wicemistrzów Polski do sezonu był turniej Futsal Masters. W nim: wygrali zKS Górnikiem Polkowice9-2, przegrali zFK ERA-PACK Chrudim2-3, ulegli zNFC Uragan Ivano-Frankivsk1-9 i na zakończenie turnieju pokonali gospodarzaAcana Orła Jelcz-Laskowice3-2. Ostatecznie zajęli 5. miejsce.

Bez Oskara i Patryka

Oskar Stankowiak i Patryk Zdankiewicz– tej dwójki z powodu kontuzji nie zobaczymy w sobotnim spotkaniu. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji treneraŁukasza Frajtaga.

Red Dragonsowy jubileusz

Adam Wachońskimoże rozegrać 110 mecz w Futsal Ekstraklasie – tym samym wyprzedziłby w tej klasyfikacjiŁukasza Frajtagai wskoczyłby na 4. miejsce spośród wszystkich zawodników naszego klubu. Więcej spotkań w Ekstraklasie w barwach Red Dragons mają:Patryk Hoły, Adrian Skrzypek(obaj po 118) iPiotr Błaszyk(115).

„Kostek” zagrzewa do boju

„Na pewno torunianie wysoko postawią poprzeczkę. Od ostatniego meczu minęły 2 tygodnie, więc ciężko pracujemy nad tym, żeby w tym meczu wreszcie zapunktować. Bardzo nam zależy, aby zamazać plamę z pierwszych spotkań. Niezależnie od tego, jakie polecenia otrzymamy od trenera na to spotkanie, będziemy walczyć z całych sił”– deklaruje najlepszy strzelec naszego zespołu w dwóch ostatnich sezonach,Mateusz Kostecki.

Już to kiedyś przeżyliśmy

Dwie porażki na inaugurację rozgrywek– już to kiedyś przeżywaliśmy w Futsal Ekstraklasie. A konkretnie 5 lat temu, kiedy po raz pierwszy graliśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej (w sezonie 2014/15). Wówczas jednak po porażkach z Clearexem i Euromasterem przyszło domowe zwycięstwo nad GAF-em Omega Gliwice. Czas więc na powtórkę tej serii.

Sędziowie

Arbitrami sobotniego meczu będą:Piotr Kołoczekz Zabrza iGrzegorz Wierciochz Knurowa. Pomagać im będą: Mateusz Tarnowy ze Świebodzina (na linii) i Maciej Martyniuk z Poznania (jako sędzia czasowy).

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-09-28