Kiedy doczekamy się oświetlenia na bulwarze?

Bulwar sprzyja spacerom, niestety dni są coraz krótsze, co sprawia, że bezstresowe przechadzanie się nad brzegiem Warty wieczorami może być utrudnione.

Remedium na to mogłoby stanowić zainstalowanie oświetlenia. Niestety jest to trudne z uwagi na teren zalewowy, na którym usytuowano bulwar. Gmina zainstalowała na bulwarowym rondzie jedną jedyną latarnię solarną, która nie wymaga instalacji elektrycznej, biegnącej pod ziemią.


Zapytaliśmy więc Gminę, kiedy powstanie lepsze oświetlenie, aby mieszkańcy Wronek mogli dłużej spacerować nad brzegiem Warty. Według Gminy, sprawa jest przez nich cały czas analizowana.

Cały czas analizujemy, jakie rozwiązanie będzie w tym względzie najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne. Między innymi dlatego testujemy możliwości różnego rodzaju typu lamp solarnych. Przypominamy, że mówimy o terenie zalewowym, na którym musi być zastosowane rozwiązanie niestandardowe.

odpowiada Mirosława Rusinek, referent ds. promocji i kontaktów zagranicznych 

Niedawna nawałnica spowodowała niewielkie zniszczenia przy bulwarze. Woda podmyła kostkę brukową przy zjeździe na wysokości ulicy Wodnej. Sprawę zgłosiliśmy Ratuszowi.

Jeśli chodzi natomiast o usuwanie skutków niedzielnej nawałnicy na połączeniu bulwaru z ul. Wodną, zgłosiliśmy problem wykonawcy. W najbliższym czasie wykonana będzie naprawa feralnego odcinka.  

wyjaśnia wroniecki magistrat