Basta!

Sukcesu Polski ostatnich 30 lat nie zbudował prezes PiS-u ze swoim świętej pamięci bratem, tylko zbudowali go polscy przedsiębiorcy i samorządowcy. I to im – a nie prezesowi PiS i jego świętej pamięci bratu – trzeba stawiać pomniki i budować muzea.

Obejrzałem w internecie film z wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego u ojca Rydzyka. Prezes PiS-u mówi tam, że jeżeli ktoś nie potrafi prowadzić biznesu w warunkach, które stwarza państwo, to widocznie się do tego nie nadaję. Przyznam, że dawno nikt mnie tak nie zdenerwował. Otóż trzeba prezesowi PiS-u uświadomić kilka rzeczy.

Pierwsza to taka, że takie rzeczy może mówić tylko ktoś, kto nigdy w biznesie nie zarobił ani grosza. Kto pojęcie o biznesie na czysto teoretyczne.

Sprawa druga to taka, że sukcesu Polski ostatnich 30 lat nie zbudował prezes PiS-u ze swoim świętej pamięci bratem, tylko zbudowali go polscy przedsiębiorcy i samorządowcy. I to im – a nie prezesowi PiS i jego świętej pamięci bratu – trzeba stawiać pomniki i budować muzea.

Kwestia trzecia jest taka, że każde państwo było, jest i będzie najgorszym podmiotem zarządzającym czymkolwiek za co się weźmie. Najmniej efektywnym. W związku z tym opowiadanie w kółko o państwie i o budowaniu  jego siły to opowieści, żyjącego jakimiś sanacyjnymi mrzonkami emeryta – etatysty. Etatysty, który do tego promuje po prostu głupi etatyzm. Etatysty, któremu się wydaje, że ograniczając uprawnienia samorządu buduje siłę państwa, gdy tak naprawdę niszczy największy sukces Polski ostatnich 30 lat. Etatysty, któremu się wydaje, że buduje siłę państwa, gdy przedsiębiorca w moim okręgu wyborczym musi zastawić swój dom, aby zapłacić 200 zł grzywny urzędowy skarbowemu, nie za to że ten urząd oszukał, ale za to, że źle księgował faktury.

Tak. W tych wyborach idzie o wolność gospodarczą i o wolność samorządu. Przeciw centralizmowi i etatyzmowi. W tych wyborach musimy wreszcie powiedzieć dość. Basta!

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl
Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna
http://miastopoznaj.pl/
Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl