Sezon kąpielowy czas start!

Od 1 lipca wystartował w gminie Wronki sezon kąpielowy. Do otwartych kąpielisk w powiecie szamotulskim dołączyły Wartosław i Chojno.

Od dzisiaj możecie korzystać ze strzeżonych kąpielisk nad jeziorami Pożarowskim i Radziszewskim. W Wartosławiu i Chojnie będą obecni ratownicy, a także będzie można wypożyczyć sprzęt wodny. Sezon potrwa do 31 sierpnia. Warto też wspomnieć, że ratownicy wracają nad Mormin, jezioro położone w pobliskiej gminie Ostroróg. W Sierakowie natomiast przygotowano więcej miejsc parkingowych dla plażowiczów.


Tym razem specjalnie dla wszystkich zmotoryzowanych stworzono nowe parkingi, które mieszczą się po prawej stronie szosy, jadąc od strony Poznania do Sierakowa. Teraz parking przy ścieżce rowerowej prowadzącej w stronę Grobi, może pomieścić nawet 480 samochodów. Parking został bezpłatnie udostępniony dla wszystkich kierowców. Dodatkowo dla kierujących zostanie udostępniony odpłatnie parking przy dawnym basenie (opłaty do uiszczenia przy dotychczasowym parkingu OSIR – punkt po drugiej stronie drogi).

– czytamy na stronie sierakow.pl

Zachęcamy do rozsądnego wypoczynku nad wodą. Statystki od początku czerwca 2019 roku są tragiczne – utonęło już 113 osób. Pamiętajmy, aby nie wchodzić do wody po alkoholu oraz nie skakać na główkę. Zanim po korzystaniu ze słońca pójdziemy się kąpać, konieczne jest wcześniejsze, stopniowe schładzanie ciała.