Przy dworcu kolejowym odkryto niewybuch

Na placu budowy przy dworcu kolejowym we Wronkach, pracownicy podczas prac ziemnych napotkali na niewybuch. Na miejsce skierowano służby.

Jak informuje portal Moje Wronki Karol Jakubowski z zespołu prasowego spółki Polskich Linii Kolejowych, niewybuch odkryto około godziny 9. Natychmiast poinformowano odpowiednie służby. Na miejsce skierowano patrol Straży Ochrony Kolei oraz wojskowy patrol minersko-pirotechniczny z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.


W rozmowie z portalem Moje Wronki, Karol Jakubowski uspokaja, że miejsce odpowiednio zabezpieczono i nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia zarówno dla pracowników jak i osób postronnych. Dlatego też nie wstrzymano prac na placu budowy oraz ruchu pociągów.

Niewybuch okazał się pociskiem artyleryjskim o długości około 40 cm. Znaleziono w pobliżu skarpy między ulicą Towarową a terenem, na którym trwają prace. Pocisk odnaleziono podczas prac ziemnych.

Po kilkunastu minutach działania służb zostały zakończone.

AKTUALIZACJA – 16:00

Służby poinformowały portal Moje Wronki, że niedoszły niewybuch okazał się tylko kawałkiem metalu przypominający pocisk artyleryjski.