Wronieckie złotka

W miniony weekend reprezentacja klubu kręglarskiego Dziewiątka – Amica Wronki udała się do Leszna, by powalczyć w Mistrzostwach Polski do lat 23.

Wroniecki klub na tę imprezę wystawił 5 zawodniczek oraz 6 zawodników. Celem minimum dla ekipy było zdobycie 45 punktów do klasyfikacji sportów młodzieżowych oraz powtórzenie dorobku medalowego z poprzedniego sezonu, w którym to jeden srebrny medal zdobył Gracjan Machaj.

Eliminacje przebiegły pomyślnie, dziewczyny w komplecie zakwalifikowały się do finału. Wśród chłopaków czwórka wywalczyła sobie miejsce w finale. Pierwszy dzień mistrzostw został też okraszony złotym medalem w parach dziewczyn: Julii Paszyk oraz Patrycji Grzelak. Dodatkowo Patrycja była po eliminacjach liderką, co jeszcze bardziej napawało optymizmem przed kolejnym dniem rywalizacji.

W finale najwyżej z wronczan uplasował się Gracjan Machaj, zajmując 7 miejsce. Rywalizacja dziewczyn przyniosła znacznie więcej niespodzianek i przetasowań. Patrycja do ostatniego rzutu walczyła o podium, niestety ukończyła swój start na miejscu czwartym. Natomiast Julia Brodziszewska, zajmująca 4 pozycję po eliminacjach, świetnie zaatakowała w finale i, wykorzystując błędy rywalek, wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski.

Podsumowując, drużyna Dziewiątki zdobyła 73 punkty oraz dwa złote medale. Ten sezon jest bardzo udany dla wronieckiej młodzieży, biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe (U-14, U-18, U-23). „Zielona armia” na ten moment uzyskała 193 punkty w klasyfikacji sportów młodzieżowych i tylko 20 punktów brakuje jej, by pobić własny rekord z 2015 roku (212,5 pkt). Wynik ten pozwolił zająć 6 miejsce w Polsce wśród klubów z gmin do 20 tysięcy mieszkańców. Do końca sezonu pozostały jeszcze międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików, więc osiągnięcie tego rezultatu jest możliwe.