Amica wspiera szkolnictwo

Trzy nowoczesne stanowiska do zajęć praktycznych powstaną w pracowni automatyki Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach dzięki darowiźnie Grupy Amica. Umowę podpisano 27 marca na Regionalnym Kongresie Zawodowym w Grzymisławicach koło Wrześni.

Regionalne Kongresy Zawodowe odbywają się w marcu i kwietniu tego roku w każdym województwie naszego kraju. Mają upowszechnić wiedzę o zmianach w szkolnictwie branżowym i technicznym, zaproponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w znowelizowanym niedawno Prawie oświatowym. Nowe rozwiązania, które będą wprowadzane od nowego roku szkolnego 2019/2020, uwzględniają cel zwiększenia wpływu pracodawców na funkcjonowanie szkolnictwa zawodowego oraz dopasowania nowego systemu szkolnictwa branżowego do potrzeb nowoczesnej gospodarki i poszczególnych branż. Z tego też względu w kongresie wzięli udział także przedstawiciele Grupy Amica – wiceprezes Grupy Amica ds. operacyjnych Marcin Bilik oraz dyrektor ds. zasobów ludzkich i administracji Olech Bestrzyński.

Grupa Amica produkuje we Wronkach sprzęt grzejny, jaki oferuje poprzez swoje cztery marki w całej Europie i nie tylko. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, podnosić jakość, różnorodność i funkcjonalność naszych produktów, musimy stawiać na automatykę w produkcji, a możliwe jest to tylko w połączeniu z odpowiednio przygotowanymi pracownikami, których chcielibyśmy znajdować jak najbliżej. Dlatego od lat wspieramy szkoły średnie prowadzone przez Powiat Szamotulski. W tym przypadku umowa opiewa na prawie 30 tysięcy złotych.

powiedział wiceprezes Marcin Bilik

Na każde ze stanowisk sfinansowanych przez Grupę Amica składa się 26 elementów, z których najdroższe to sterownik PLC, oscylator cyfrowy i komputer. Szkoła każdego roku szkolnego wyposaża pracownie w ramach własnych środków, ale nie są one wystarczające, by spełnić wymogi podstawy programowej oraz wskazania do egzaminu zawodowego.

Wsparcie Firmy Amica pozwoli na lepsze przygotowanie młodych techników do pracy oraz na realizację zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i edukację następnych pokoleń.

stwierdziła dyrektor ZS nr 1 we Wronkach, Monika Kozber

Nowoczesna pracownia, która powstanie dzięki wsparciu Amiki, pozwoli popularnej nie tylko we Wronkach „Szkole na Leśnej” uzyskać status ośrodka egzaminacyjnego dla zawodu automatyka. Działanie wpisuje się także w umowę patronacką pomiędzy tą placówką a nowoczesną wroniecką fabryką Grupy Amica.

via Press Room Amica

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2019-03-28