Senator Libicki opuścił PO

Jan Filip Libicki, senator reprezentujący nasz okręg wyborczy, nie jest już członkiem Platformy Obywatelskiej. Parlamentarzysta z senackiego okręgu wyborczego numer 89, do którego należą Wronki będzie teraz senatorem niezrzeszonym.

Decyzję o odejściu z partii senator podał na swoim blogu. Powodem odejścia z PO jest brak decyzji władz Platformy w sprawie przywrócenia do partii trojga posłów: Joanny Fabisiak, Marka Biernackiego i Jacka Tomczaka. W styczniu zagłosowali oni za odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy liberalizującego przepisy aborcyjne.
Odszedłem z Platformy Obywatelskiej. Decyzja ta nie jest w żaden sposób skierowana przeciwko Platformie. Jest wyrazem solidarności z wykluczonymi w styczniu koleżanką i kolegami: Joanną Fabisiak, Markiem Biernackim i Jackiem Tomczakiem. Podtrzymuję swoją opinię, że dziś najważniejsze dla Polski jest, aby zjednoczona opozycja odsunęła PiS od władzy. Będę starał się, wszelkimi swoimi skromnymi środkami, jednoczącą się opozycję w tej pracy wspierać.napisał senator na swoim blogu

Stwierdził, że głosowanie w zgodzie z własnym sumieniem jest dla niego najważniejsze. W rozmowie w Radiu Poznań mówił: Będę senatorem niezrzeszonym, bo słowo niezależny niespecjalnie pasuje do realiów polskiej polityki.

fot. Facebook J.F. Libicki