Nagroda za wskazanie podpalacza

Nadleśnictwo Wronki wyznaczyło nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy podpaleń lasów, podał „Tygodnik Gazeta Szamotulska”. Ma to związek z niedawnymi pożarami, jakie miały miejsce na terenie leśnictwa Gogolice.

Według wronieckich leśników sprawcą pożarów z niedzieli i poniedziałku jest podpalacz, który dał się we znaki służbom na terenie Nadleśnictwa Potrzebowice. W krótkim odstępie czasu doszło do dwóch niebezpiecznych pożarów. Istnieje podejrzenie, że ich przyczyną są podpalenia. Na terenie sąsiedniego Nadleśnictwa Potrzebowice wcześniej pojawiało się wiele podobnych pożarów – o tym samym czasie (godziny 4-5 rano). – powiedział „Gazecie” wroniecki nadleśniczy Zbigniew Gzyl.
Na początku czerwca informowaliśmy, że Nadleśniczy z Potrzebowic wyznaczył 5000 złotych nagrody za wskazanie sprawcy podpaleń. Teraz ta kwota uległa podwojeniu. Zbigniew Gzyl również oferuje nagrodę pieniężną o takiej wartości za pomoc w ujęciu podpalacza.

Osoby posiadające informacje dotyczące podpalacza proszone są o kontakt pod numerem 997 lub z Nadleśnictwem Wronki – 67 254 01 48 .