Wronki grają razem z Wielką Orkiestrą

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 26 raz! Tym razem głównym celem będzie zbiórka „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.”

– W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji. – czytamy na stronie WOŚP.
Grać z Orkiestrą będą również wronczanie. W niedzielę, 14 stycznia zapraszamy od godziny 15:00 na Dużą Salę Wronieckiego Ośrodka Kultury, gdzie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Będą czekały na Was liczne licytacje, występy artystyczne sekcji WOK i mnóstwo dobrej muzyki!

My również zachęcamy do wspólnego pomagania i grania z Orkiestrą!