Twoja stylowa choinka

Ciąg dalszy naszych naszych gwiazdkowych rad. Co roku każdy z nas myśli, jak ubrać drzewko, by było najładniejsze i jedyne w swoim rodzaju, a wzroku od niego nie można będzie oderwać. Innymi słowy „choinka z charakterem”- czyli jak ubrać choinkę, żeby nie przesadzić.


Jednym z tegorocznych „top trendów choinkowych” są ozdoby wykonane własnoręcznie, mogą być to dekoracje robione na szydełku, takie jak aniołki czy gwiazdki. A na topie kolorów na ten rok są: granat, kobalt, szmaragd, butelkowa zieleń czy sama czerń, ale z mody nie wychodzą też – biel, odcienie szarości, srebro, złoto czy świąteczna czerwień. 
Najczęstszym pytaniem, jakie sobie zadajemy w przedświątecznym okresie jest: „Gdzie postawić naszą choinkę?”
Choinka musi być centralnym punktem domu, to właśnie przy niej powinniśmy jeść wieczerzę. Musi to być miejsce spotkań rodziny. Najlepszą lokalizacją jest salon, w którym najczęściej przebywamy, oglądamy telewizję czy leżymy na sofie. Dobrze jest, aby w pobliżu znajdował się kontakt, by podłączyć lampki choinkowe, bo bez tego święta będą nieciekawe i szare.

A jakie lampki dobrać do naszej choinki?
Wybór lampek zależy od tego, w jakim stylu chcemy udekorować nasze drzewko świąteczne. Najlepszą opcją są lampki białe, o świetle ciepłym bądź zimnym, nie zepsują naszych założeń, a przy tym są bardzo eleganckie. Wszystko zależy od tego, jaki kto ma pomysł na swoją choinkę. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem kolorowych lampek, to polecamy choinkę w stylu tradycyjnym, bo właśnie takie światełka będą odpowiednie. Lecz wszystko zależy od punktu widzenia osoby stylizującej drzewko.

Nie można zapomnieć o najważniejszej ozdobie każdej choinki czyli dekoracji czuba choinki. Może to być gwiazda betlejemska. Ciekawą alternatywą dla gwiazdy betlejemskiej jest wielka kokarda na górze drzewka. Sklepy oferują nam szeroką gamę gwiazd i czubów różnej maści wykonanych z tworzyw sztucznych, szkła. Opcji jest wiele, ważne tylko, aby główna dekoracja cieszyła nasze oczy!

 

Nie masz pomysłu na choinkę? Może Ci pomożemy, w jakim stylu mógłbyś ją udekorować. A oto kilka propozycji popularnych stylów ubierania drzewka bożonarodzeniowego. 

Jak ubrać choinkę jednokolorową?
Czyli jak ubrać choinkę, by była elegancka. Ten sposób jest bardzo prosty w wykonaniu. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor świątecznych ozdób pasujący lub kontrastujący z wystrojem np. salonu, w którym będzie stała choinka. W tym sezonie króluje biała choinka, ale mogą być to inne kolory, na przykład złoty czy srebrny. Do szarego salonu kontrastującym kolorem będzie czerwień.

Jak ubrać choinkę w stylu skandynawskim?
Choinka w stylu skandynawskim powinna być oszczędna w dekoracje. Powinna stać w koszu wiklinowym czy wiadrze metalowym lub innym tego typu pojemniku. Ozdoby w stylu skandynawskim mogą być różne. Kolorystycznie powinna to być jedna barwa, przechodząca w jej odcienie.

Jak ubrać choinkę w stylu rustykalnym?
Rustykalne drzewko bożonarodzeniowe to połączenie rozmaitych kształtów i kolorów, a także materiałów. Choinka w stylu rustykalnym pięknie prezentować się będzie przyodziana w suszone owoce, dekoracje z papieru oraz słomy. Możliwości są różne, wystarczy bujna wyobraźnia.

Jak ubrać choinkę tradycyjną?
Jedna z najpopularniejszych choinek w Polsce. Jest to drzewko ustrojone w kolorowe szklane bombki, czy też domowej roboty pierniczki lub ciasteczka korzenne. Oczywiście tradycją jest łańcuch, wykonany z papierowych kółeczek łączonych ze sobą.

Jak ubrać choinkę nowoczesną?
Nowoczesna – minimalistyczna, bardzo uboga w formie oraz dekoracje. Bombki, łańcuchy, pierniczki czy inne akcesoria choinkowe są tu po prostu zbędne. Liczy się to, aby drzewko było samo w sobie piękne. Najczęściej jest to drzewo żywe w donicy lub ze szkółki, które pachnie lasem. Takie drzewko możemy ozdobić wyłącznie w lampki tego samego koloru.

Jak ubrać choinkę w stylu eko:
Choinka w stylu eko, jak nazwa wskazuje musi być ekologiczna. Tak więc powinna to być choinka żywa, koniecznie w donicy. Udekorowana różnymi szyszkami, suszonymi owocami, laskami cynamonu, orzechami włoskimi czy też małymi jabłuszkami.

Jak ubrać choinkę w stylu glamour?
Choinka glamour powinna od góry do dołu lśnić i błyszczeć się. Jest to choinka pełna magicznego uroku i blasku. Ozdoby powinny być szklane lub kryształowe, mieniące się kolorami lub wprost przeciwnie. Obsypana brokatem i udekorowana łańcuszkiem z piórek będzie idealna.