Akcja służb w ZK, zatrzymano pracowników SW

Wczoraj informowaliśmy o ćwiczeniach na terenie Zakładu Karnego we Wronkach. Z czasem zaczęły do nas spływać różne informacje, które zaczęły rzucać nowe światło na koncentrację tak dużych sił służb bezpieczeństwa we Wronkach.

Wczorajsza informacja, dotycząca ćwiczeń na terenie Zakładu Karnego, okazała się mocno nietrafiona. Jakiś czas po naszej publikacji, skontaktował się z nami jeden z Czytelników. Był on świadkiem akcji policyjnej na jednej z posesji w gminie. Według jego relacji oddziały weszły do domu, zatrzymały jedną osobę i przeszukały jego dom. Leżącym na ziemi i skutym mężczyzną okazał się jeden z funkcjonariuszy Służby Więziennej pracujący we Wronkach.
Jakiś czas później ta sama osoba wskazała, że jego krewniak nie wrócił do domu z pracy w ZK o zwyczajowej porze. Według niego to nie mógł być zbieg okoliczności. Skontaktowaliśmy się wczoraj z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, zapytaliśmy czy wzmożona aktywność służb przy wronieckiej jednostce penitencjarnej oraz zatrzymanie jednego z pracowników tejże jednostki może mieć ze sobą związek. Policja jednak sprawy nie chciała wczoraj komentować. O potwierdzenie tych doniesień poprosiliśmy Służbę Więzienną.

W dniu 20 grudnia funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili czynności służbowe na terenie Zakładu Karnego we Wronkach. W wyniku prowadzonych czynności kilkunastu skazanych przeniesiono do innych zakładów karnych, a dwóch pracowników zostało zatrzymanych przez Policję w czasie wolnym od pracy.informuje mjr Bartłomiej Turbiarz z Zespołu Komunikacji Medialnej i Promocji Centralnego Zarządu Służby Więziennej

Służby nie chcą zdradzać powodów tak szeroko zakrojonej akcji.