Błękitni przeszli do historii [FOTO]

Wiele lat minęło, od kiedy wroniecki klub osiągał sukcesy na szczeblu centralnym. Teraz dokonać tego mogą Błękitni.

W tym roku mija 10 lat, od kiedy juniorzy starsi Amiki Wronki zdobyli Mistrzostwo Polski. Było to ostatnie tak duże osiągnięcie wronieckiego klubu na szczeblu ogólnopolskim. Do tych tradycji mogą nawiązać juniorzy młodsi Błękitnych Wronki, którzy w niedzielę pokonali Chemika Bydgoszcz i awansowali do Centralnej Ligi Juniorów.
Bramki Kacpra Zaborskiego i Nikodema Bilińskiego dały młodej drużynie z Wronek upragniony awans. Wronczanie już teraz przeszli do historii, jest to największy sukces w historii Błękitnych. Nigdy wcześniej żadna drużyna tego klubu nie grała na szczeblu centralnym. Wieloletnie tradycje i sukcesy szkolonej młodzieży mogą jednak zwiastować, że Błękitni na tym nie poprzestaną i będą chcieli namieszać w CLJ.

Przez te 10 lat wiele się zmieniło, między innymi system rozgrywek juniorskich w Polsce. Młodym wronczanom łatwo nie będzie. Przyjdzie im się mierzyć z Lechem Poznań, Lechią Gdańsk, Pogonią Szczecin czy Arką Gdynia. Po sukcesach w regionie przyszła pora sprawdzić się ze zdecydowanie silniejszymi klubami.

Gratulacje dla zawodników, rodziców, trenerów – Adama Drozdowicza, Pawła Rzeszowskiego i Tobiasza Muellera oraz oczywiście kierownika drużyny – legendy wronieckiej piłki nożnej – Józefa Blaszki.

fot. Ewa Lutyńska