Wyciek amoniaku – wronieccy strażacy w akcji

Dzisiaj około godziny 11.00 zawiadomiono strażaków o wycieku amoniaku w firmie Hochland, znajdującej się na terenie Kaźmierza. Do pomocy w działaniach zadysponowano również OSP Wronki.

Zakład produkujący sery mieści się przy ulicy Okrężnej w Kaźmierzu, gdy dotarła informacja o wycieku amoniaku, zadysponowano jednostki straży pożarnej z całego powiatu, a także jednostkę z Poznania. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży, w tym ochotnicy z Wronek. Z firmy ewakuowano ok. 270 osób, nie ma osób poszkodowanych.

W tej chwili działania strażaków polegają na neutralizowaniu amoniaku wodą, wyciek został szybko opanowany i substancja się nie rozprzestrzenia.

W hali zakładu produkcyjnego awarii uległ zawór instalacji. Doszło do wycieku amoniaku. Strażacy szybko opanowali wyciek, amoniak już się nie rozprzestrzenia. Substancja nie wydostała się poza budynek. Teraz amoniak neutralizowany jest wodą, gdyż bardzo dobrze się w niej rozpuszcza.powiedział Przemysław Chojan, rzecznik szamotulskiej straży pożarnej dla TVN24.pl

fot. OSP Wronki