Kolizja na drodze do Ordzina

28 maja strażacy z Wronek pomagali w usuwaniu skutków kolizji, do której doszło na odcinku drogi pomiędzy Samołężem, a Ordzinem.

Około godziny 10.00 dwa zastępy OSP Wronki oraz zastęp JRG Szamotuły zostały zadysponowane do udzielenia pomocy policji przy działaniach prowadzonych za Samołężem, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na miejscu oprócz policji znajdował się już Zespół Ratownictwa Medycznego, który pomagał poszkodowanym. Dwoje z nich trafiło do szpitala. Działania strażaków polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem, który na czas trwania działań prowadzony był wahadłowo.
Jak ustalili policjanci, mieszkaniec gminy Obrzycko, który kierował fordem focusem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu marki Opel Corsa, którym kierowała mieszkanka gminy Obrzycko. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Wobec sprawcy wdrożono postępowanie mandatowe.informuje sierż.sztab. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

fot. OSP Wronki