Na Polnej powstanie Orlik?

Niedługo gimnazjum przy ulicy Polnej wzbogaci się o nowoczesne wielofunkcyjne boisko. Projektanci przewidzieli dostosowanie obiektu do gier zespołowych, znalazło się również miejsce na uprawianie lekkoatletyki. Plac będzie przypominał rozbudowany Orlik.

Ruszyła przebudowa boiska przy Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta, inwestycja ma pochłonąć ponad 700 tysięcy złotych. Zapytaliśmy Urząd Miasta i Gminy, jakie sporty będzie można uprawiać na nowym obiekcie oraz jakiego rodzaju nawierzchnie znajdą się na placach do gier.

Projekt przebudowy boiska na ul. Polnej zakłada wydzielenie dwóch niezależnych placów służących do gier: boiska z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 15×28 m do koszykówki, siatkówki i tenisa oraz boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą o wymiarach 40×20 m. Oprócz tego powstaną również: czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz boisko do siatkówki plażowej.odpowiada Tobiasz Chożalski, inspektor ds. komunikacji społecznej

Zapytaliśmy także, czy budowany obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Wronek w czasie, gdy uczniowie zakończą zajęcia, a także czy przy okazji przebudowy boiska ulegnie zmianie organizacja parkingu przy szkole.

Będziemy starać się, aby powstały niedługo kompleks sportowy mógł służyć wszystkim mieszkańcom naszej gminy.
Przebudowa boiska na ul. Polnej nie spowoduje żadnych zmian w organizacji parkingów dla samochodów osobowych w pobliżu szkoły.odpowiada wroniecki magistrat

Właściwości i wielofunkcyjność wskazują na to, że przebudowywany obiekt przy ulicy Polnej będzie drugim we Wronkach Orlikiem. Jednak na razie nie ma potwierdzenia, że bedą mogli z niego korzystać nie tylko uczniowie pobliskiej szkoły. Na obecnym kompleksie sportowym znajdującym się w Olszynkach niedługo dojdzie do wymiany najbardziej zużytych elementów infrastruktury obiektu. Projekt budowy nowej szkoły przewiduje postawienie podobnego boiska jak to powstające przy ulicy Polnej. Za dwa lata możemy mieć we Wronkach już trzy Orliki.