Biezdrowo – 3 osoby ranne w wypadku

W sobotę po południu, w Biezdrowie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Poszkodowane zostały trzy osoby, stan jednej z nich wymagał transportu do szpitala drogą lotniczą.

Do wypadku doszło około godziny 17:30. W Biezdrowie na drodze w pobliżu cmentarza kierujący samochodem kia venga z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i uderzył w nadjeżdżający z przeciwka motocykl marki BMW.
Siła zderzenia wyrzuciła podróżujących jednośladem poza drogę. Można przypuszczać, że ich życie uratowały kaski. Pierwszej pomocy udzielili im świadkowie zdarzenia. Następnie dotarli strażacy, którzy zaopiekowali się uczestnikami zdarzenia. Po przyjeździe na miejsce karetki pogotowia, ewakuowano do pojazdu najciężej ranną. Obrażenia, których doznała wymagały szybkiego transportu do specjalistycznej lecznicy. W tym celu wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mieszkaniec gminy Wronki, który kierował kią, na zakręcie zjechał na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego zderzył się z motocyklistą, który kierował BMW. Pasażerka motocykla została przetransportowana przez LPR do szpitala w Poznaniu.
Na chwilę obecną obrażenia, jakich doznali uczestnicy zdarzenia, nie są znane. Policjanci na miejscu wykonali oględziny i zabezpieczyli niezbędne ślady. Sprawa wypadku będzie wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania.poinformowała portal mojeWronki.pl, sierż. sztab. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Oprócz pasażerki motocykla, do szpitala przetransportowano kierowcę motocykla. Jeden z uczestników zdarzenia odmówił hospitalizacji. Na czas trwania akcji ratowniczej, droga była całkowicie zablokowana. W działaniach uczestniczyła szamotulska drogówka, sierakowski Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz strażacy z Wronek i Szamotuł.