Szykują się zmienne warunki pogodowe

Począwszy od dzisiejszej nocy, dwie kolejne doby przyniosą nam zróżnicowane warunki atmosferyczne. W ciągu kolejnych 48 godzin prognozuje się wystąpienie mrozów, obfitych opadów śniegu, przechodzących w deszcz, wzmożonego wiatru i w końcu odwilży.

Wtorek – noc
Bezchmurne niebo w nocy i tym samym wypromieniowywanie ciepła do atmosfery przyczyni się do spadku temperatury nad ranem do nawet -11°C, a lokalnie możliwe, że nawet niższej.

Środa – dzień
W trakcie dnia nadal słonecznie, ale już wietrznie, co wpłynie na zaniżenie temperatury odczuwalnej do maksymalnie -7°C.
Po zmierzchu nad nasz region dotrze front atmosferyczny związany z niżem znad Skandynawii, niosąc ze sobą w pierwszej fazie dość obfite opady śniegu. Warstwa białego puchu może osiągnąć 7cm. Możliwe są zawieje śnieżne.
Środa – noc
Wspomniany już front przyniesie nam też cieplejszą masę powietrza, co sprawi, że opady śniegu będą przechodziły w nocy w śnieg z deszczem. W połączeniu z nadal zmarzniętym gruntem mogą powodować oblodzenia i znaczne utrudnienia komunikacyjne.

Czwartek – dzień
Pochmurno i wietrzenie. Temperatura w ciągu dnia już „na plusie”, maksymalnie do 3°C. Tym samym zacznie się odwilż. Za sprawą błota pośniegowego warunki na drogach nadal mogą być utrudnione.

Czwartek – noc
Mimo że od czwartku temperatura w dzień będzie osiągać wartości dodatnie, to podczas kolejnych nocy swobodnie będzie spadać kilka stopni poniżej zera.

via Hubert Sierszulski – Szamotulscy Łowcy Burz