Co czeka nas w tegoroczne Dni Wronek?

Tegoroczna majówka będzie na swój sposób wyjątkowa ze względu na swoją długość. Tegoroczne święto Wronek rozpocznie się ostatniego dnia kwietnia, a zakończy 3 maja.

Szczegóły tegorocznych Dni Wronek poznamy za wiele tygodni. Jednak już teraz dowiedzieliśmy się kilku ważnych informacji, dotyczących święta Wronek. Zapytaliśmy Michała Poniewskiego, dyrektora Wronieckiego Ośrodka Kultury, jacy artyści wystąpią w majówkę we Wronkach. Pewne jest, że jednym z kilku wykonawców będzie zespół Mesajah. Dlaczego wybór padł właśnie na nich?

Co do powodów wyboru tego wykonawcy, wpływa na to kilka czynników. Wykonawca jest lubiany przez publiczność. Został wskazany przez mieszkańców jako jedna z propozycji występów. Koszt występu jest akceptowalny w zakresie dysponowania budżetem WOK. Także inne warunki – pozafinansowe – akceptowalne przeze mnie jako organizatora. Zresztą, przykład Bednarka kilka lat temu pokazał, że ten nurt muzyczny jest znany i lubiany, stąd pomysł na polskie reggae.
odpowiada dyrektor Michał Poniewski
Kilka tygodni temu na naszą skrzynkę spłynęło zapytanie jednej z fanek Dawida Kwiatkowskiego. Nastolatka pytała nas, czy istnieje szansa, żeby muzyk wystąpił we Wronkach. Michał Poniewski uspokaja: „Mogę także uspokoić fanki Dawida Kwiatkowskiego, że prowadzone są rozmowy na temat jego występu w tym roku.”

Dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury nie chce podawać szerszych informacji na temat Dni Wronek 2017 z powodu toczącego się konkursu na stanowisko szefa domu kultury. Kolejne wieści dotyczące święta miasta powinny spływać w kolejnych tygodniach. Nie wiadomo, kto tych informacji udzieli – nowy czy też stary-nowy dyrektor. Jednak Michał Poniewski zapewnia, że pojawi się u nas pokaz motocrossowy i zawody motocyklowe.

fot. MESAJAHofficial – Facebook