Ruszył Finał Szlachetnej Paczki

Odliczanie zakończone! Wszystkie rodziny mają swoich Darczyńców!
Cieszymy się i dziękujemy, bo to Wy tworzycie Paczkę i dzięki Wam możemy przeżywać takie momenty.

Już 10-11 grudnia prezenty przygotowane przez Darczyńców trafią do domów potrzebujących. A czasem będzie to nawet coś więcej, jak u pani Marii.

Pani Maria ma 73 lata i marzy tylko o tym, żeby przed śmiercią podłączyć wodę do domu, w którym mieszka z dwójką wnuków. Dla siebie nie chce niczego. „Jestem stara, siwa i zaniedbana” – mówi ze wstydem. Wolontariuszom nie dało to spokoju. W urzędzie gminy poprosili o pomoc z podłączeniem wody. Kolejne dni przyniosły ogromne zaskoczenie i radość – rodzina pani Marii została wybrana, a Darczyńcą okazali się… urzędnicy! Postanowili pokryć wszystkie koszty związane z przyłączem wody i wykończeniem łazienki. W dodatku w ekspresowym tempie – tak, by na Boże Narodzenie w domu pani Marii była już bieżąca woda. Panie z gminy, chcąc sprawić przyjemność pani Marii, umówiły ją także do fryzjera. Od lat staruszka nie miała takiego luksusu. – Już nie mogę doczekać się tego momentu, kiedy pani Maria spotka się z Darczyńcą, zobaczy prezenty i dowie się, że będzie miała podłączoną wodę. Chyba wszyscy będziemy płakać ze szczęścia!

My również z radością oczekujemy tej chwili! Historia pani Marii to tylko jedna z tysięcy, które wydarzą się w kilkuset miejscach w Polsce już w ten weekend, w tym także we Wronkach i okolicy.

Wolontariusze i Darczyńcy zjednoczą się, by obdarzyć mądrą pomocą najbardziej potrzebujące Rodziny. Wroniecki magazyn już zapełnia się niespodziankami dla bohaterskich Rodzin, które dzisiaj i jutro dotrą do różnych miejsc w naszym mieście i okolicy.

Już w poniedziałek relacja z weekendu cudów – jak nazywają go ekipy Szlachetnej Paczki. Tymczasem ruszamy do pracy.