Pięcioro poszkodowanych w wypadku

Do poważnego wypadku doszło w sobotę wieczorem w Starym Mieście. Osobówka zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Pięć osób trafiło do szpitala.

Pięć osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku, do jakiego doszło w sobotę wieczorem na drodze wojewódzkiej 182 w Starym Mieście. Samochód osobowy marki Mercedes, którym podróżowało pięć osób, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierująca pojazdem została uwięziona we wraku, pozostałej czwórce udało się wyjść o własnych siłach.

Uczestnicy zdarzenia, którzy wydostali się z pojazdu, znaleźli się pod opieką ratowników pogotowia. Aby dostać się do osoby uwięzionej w pojeździe strażacy musieli przy pomocy ciężkich narzędzi hydraulicznych rozciąć dach.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, rozłączeniu akumulatora, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą narzędzi hydraulicznych, wydobyciu osoby z pojazdu i przekazaniu pod opiekę ZRM, pomocy ZRM w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.informuje Państwowa Straż Pożarna w Szamotułach

Pięć osób poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitali w Poznaniu, Szamotułach i Międzychodzie. Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana, policja zorganizowała objazd. Działania ratownicze trwały blisko trzy godziny. Przyczyny wypadku ustala policja.

via Państwowa Straż Pożarna w Szamotułach
fot. OSP Amica, PSP Szamotuły