Szlachetna Paczka po raz drugi we Wronkach

Już po raz drugi drużyna Szlachetnej Paczki połączy siły, aby pomóc rodzinom z powiatu szamotulskiego. W tym roku stworzono trzy rejony: Wronki, Szamotuły i Pniewy. Wroniecka ekipa od października ruszyła do akcji, aby mądrze pomagać rodzinom w trudnej sytuacji.

W tym roku rozpoczęliśmy XVI edycję ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Już po raz drugi drużyna wolontariuszy poszukiwała potrzebujących rodzin we Wronkach i okolicy. Liderem rejonu został Bartosz Hodrych i to on skompletował ekipę, która odwiedza rodziny w ich domach i szuka bohaterów codzienności. Osób, które pomimo bardzo trudnej sytuacji materialnej, radzą sobie w życiu i wciąż starają się zapewnić swojej rodzinie godne życie.

Szlachetna Paczka to forma niesienia mądrej pomocy, nagradzania tych, którzy pomimo osobistego nieszczęścia, nie poddają się i walczą o każdy dzień.mówi Bartosz Hodrych

Wszystko wskazuje na to, że w tegorocznej edycji będziemy poszukiwać darczyńców dla 36 rodzin. Z wieloma osobami i instytucjami wolontariusze utrzymują kontakt od poprzedniej edycji. Tym bardziej należy mieć nadzieję, że od dnia 19 listopada, gdy udostępniona zostanie lista potrzebujących rodzin, wszystkie szybko znajdą swoich darczyńców.

Teraz czeka nas ogromne wyzwanie, musimy znaleźć darczyńców i zadbać, aby wszystkie rodziny otrzymały mądrą pomoc, czyli taką, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdej rodziny. mówi jedna z wolontariuszek

W pomoc może zaangażować się każdy i to na różne sposoby. Możesz razem z przyjaciółmi wybrać rodzinę i przygotować dla nich paczkę, możesz wesprzeć Paczkę wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia Wiosna, wybrać dziecko i zafundować mu indeks Akademii Przyszłości lub zostać inwestorem społecznym. Nie bądź obojętny i zostań bohaterem!

Po więcej szczegółów na temat akcji Szlachetna Paczka zajrzyjcie na stronę internetową, natomiast bieżące informacje o rejonie Wronki znajdziecie na Facebooku pod tym adresem.

szlachetna_paczkaaa