Pożar w kamienicy na Rynku

Dzisiaj przed południem wronieccy strażacy zostali wezwani do pożaru w jednej z kamienic, która znajduje się przy Rynku. Gęsty dym wydobywał się z pomieszczeń na pierwszym piętrze.

Pierwszy na miejscu pojawił się zastęp OSP Wronki, a następnie OSP Amica, druhowie natuchmiast przystąpili do działań. Ewakuowano mieszkańców kamienicy i zlokalizowano źródło pożaru. Wkrótce z pomocą przyjechali strażacy z JRG Szamotuły. W sumie na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej, przy wsparciu dwóch wozów operacyjnych, a także policja i pogotowie ratunkowe.

Pomocy medycznej wymagały osoby, których stan wskazywał na podtrucie tlenkiem węgla. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

Pogotowie energetyczne odłączyło prąd we wszystkich domach i przedsiębiorstwach znajdujących się przy Rynku. Na miejscu pojawił się Mirosław Wieczór, który zatroszczył się o mieszkańców kamienicy.

Mieszkańcy jednego z mieszkań nie mogą wrócić do swojego domu, jego stan na to nie pozwala. Zostało już przygotowane dla nich mieszkanie zastępcze, także po powrocie ze szpitala będę mogli zatrzymać się w bezpiecznym miejscu. Zasilanie w domach przy Rynku postaramy się przywrócić jak najszybciej, gdy będzie to możliwe i bezpieczne dla mieszkańców.zapewnił burmistrz Mirosław Wieczór

W czasie działań służb ratunkowych przejazd przez Rynek był możliwy tylko w jednym kierunku, pozostałe samochody były kierowane objazdami. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej, jednak czy rzeczywiście tak było zbada policja i prokurator.