Głosujmy na małych inżynierów z SP 2

Volkswagen Poznań i Fundacja Rozwoju Małego Inżyniera stworzyły projekt, który ma na celu promowanie nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i programowania wśród uczniów szkół. Do projektu zgłosiła się Szkoła Podstawowa nr 2 we Wronkach, dzięki Waszym głosom placówka może odnieść sukces i wygrać atrakcyjne nagrody.

Głosować można w tym miejscu lub na stronie internetowej Szkoła Małego Inżyniera. By oddać głos wystarczy kliknąć w wybraną szkołę, a następnie wybrać ikonę „Przejdź do głosowania”, a następnie w nowym oknie wybrać opcję „Oddaj głos”. Jeden użytkownik może oddać jeden głos na 24 godziny.

O programie
Promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów to główny cel projektu „Szkoła Małego Inżyniera”. W ramach programu zwycięskie szkoły mogą pozyskać cenne nagrody, które będą niezwykle przydatne do nauki i promocji nauk ścisłych w placówce.

Nagrody
Każda ze zwycięskich szkół otrzyma niepowtarzalny zestaw nagród, który dostarczy wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do promocji nauk ścisłych w swoich placówkach. Dzięki nim nawet młodsze dzieci pokochają robotykę i automatykę – to pewne! Praktyczna wiedza przekazana w atrakcyjny sposób to klucz do umysłów i serc przyszłych (małych jeszcze) inżynierów.

Idea programu
Wierzymy, że wiedza przekazana w sposób ciekawy, nowoczesny i interesujący dla uczniów jest kluczem do sukcesu. Zaszczepienie w młodych ludziach pasji do robotyki, kreatywności oraz zaangażowania w rozwiązywanie problemów zaprocentuje w przyszłości. Wiemy jednak, że aby to osiągnąć trzeba zacząć działać już dziś. Dlatego też chcemy dzielić się naszą wiedzą, doświadczeniem oraz umiejętnościami.

fot. http://sp2wronki.pl/
na podstawie: http://szkolamalegoinzyniera.pl