Franciszkańska kwesta

Młodzież z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego wraz z braćmi Franciszkanami po raz kolejny zaprasza do wspólnego kwestowania na rzecz ubogich. Kwestę zaplanowano na 3 grudnia.


W nawiązaniu do wieloletniej tradycji zapraszamy, wspólnie z młodzieżą naszego miasta, do Franciszkańskiej kwesty na rzecz ubogich. Planujemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych mieszkańców z naszego miasta i gminy. Będą to głównie paczki żywnościowe z drobnymi upominkami. Dostarczając je wspólnie w okresie świąt Bożego Narodzenia, pragniemy zanieść do ludzi orędzie pokoju i dobra. Niech Boża Miłość, w tym mroźnym czasie, rozgrzeje wszystkie ludzkie serca. Marzymy, aby w tym szczególnym czasie, w każdym domu, a szczególnie tym znajdującym się na peryferiach naszej lokalnej społeczności, gościła radość.

Zgodnie z powyższym prosimy o aktywne włączenie się do naszej akcji. Kwesta zaplanowana jest na dzień 3 grudnia 2016 roku. W tym dniu bracia Franciszkanie razem z młodymi ludźmi od godziny 08:30 zbierać będą wszelkie dary w niżej wymienionych miejscach:

– kościół Braci Mniejszych Franciszkanów, ul. Mickiewicza 1;
– „Projekt Bożonarodzeniowy z Leśną”, hala sportowa przy ZS nr 1 ul. Leśna 17;
– sklep „Netto”, ul. Mickiewicza 13;
– sklep „Lidl”, ul. Chrobrego 7;
– sklep „Grzyl”, ul. Mickiewicza 10;
– sklep „Lewiatan” os. Borek;
– sklep „Żabka”, ul. Partyzantów;
– sklep „Chata Polska”, Plac Targowy;
– sklep „Chata Polska”, ul. Mickiewicza;
– sklep „Chata Polska”, Nowowiejska 72B;

kwestafra

W O L O N T A R I U S Z E
Chcesz nam pomóc? Zostań kwestarzem i dołącz do nas! Wspólnie ruszymy do sklepów. Jeśli masz trochę wolnego czasu 3 grudnia i chcesz go ofiarować innym, czyli wykorzystać w najlepszy możliwy sposób, to czekamy właśnie na Ciebie. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 7:00, a bezpośrednio po niej (ok. 7:40) spotkamy się w klasztorze na krótkiej odprawie. Następnie ruszymy do wyznaczonych punktów, aby zrobić coś dobrego!

Młodzież z wronieckiej wspólnoty FRA