Dzieci z Wronek i Ostroroga na wakacjach w Holandii

Dzieci z Wronek bawiły się z dziećmi z Ostroroga na pięciodniowym wyjeździe do Holandii, gdzie zabawa była niesamowita, a wspomnienia z tegorocznych wakacji uczestników wyjazdu będą na pewno niezapomniane. Uczestnicy zwiedzili wiele miejsc oraz mogli również korzystać z wielu holenderskich atrakcji.

Organizacja Stichting Stedenband Beverwijk-Wronki zaprosiła 15-osobową grupę dzieci z Wronek, aby mogła gościć w Holandii na pięciodniowej kolonii, która rozpoczęła się 25 czerwca br. Organizacją zajęły się dwie fundacje: ”Femina Project” – Centrum Promocji i Rozwoju Kobiet oraz dość znana wronczanom Fundacja Wima Spruit’a, które za cel obrały sobie zorganizowane najlepszych wakacji dla 15 dzieci z gminy Wronki oraz Ostroróg, bogatych we wrażenia, które pozostaną w ich pamięci jeszcze na długo po ich przeżyciu.

Dzieci, będąc w Holandii, odwiedziły nadmorskie plaże, Beverwijk i okolice: park sów, zoo oraz muzea: strojów ludowych, produkcji słynnych drewnianych taboretów, a także produkcji sera. Pomimo krótkiego pobytu, dzieci przeżyły wiele atrakcji, związanych właśnie z Holandią i zwiedziły kilka wspaniałych miejsc, które choć można zobaczyć na fotografiach, to wiadomo, że na żywo wrażenia są o sto razy lepsze nawet od zdjęć profesjonalnie wykonanych i to sprawiło, że dzieci bawiły się przednio.
Organizatorzy składają podziękowania dla partnerów wydarzenia, którymi są: Urząd Miasta i Gminy Ostroróg, firma Amica Sp. z o.o. z Wronek oraz Ingenis Sp. z o.o. z Poznania, których wsparcie pozwoliło na podróż wygodnym autokarem. Szczególne podziękowania skierowane są dla Melanie Voorhans-Wijand, holenderskiej koordynatorki, która kierowała naszą grupą.

fot. UMiG Ostroróg
fot. UMiG Ostroróg
fot. UMiG Ostroróg
fot. UMiG Ostroróg
fot. UMiG Ostroróg
fot. UMiG Ostroróg