Wystawa Karola Budzińskiego

Wystawa Fotograficzna Karola Budzińskiego we Wronkach. Wystawa artysty zostanie otwarta w piątek 1 lipca w Muzeum Ziemi Wronieckiej. 

Wystawa artysty będzie czynna do 31 lipca.
Wstęp na wernisaż jest bezpłatny! 

A tu krótki tekst dotyczący artysty prezentowanej wystawy:

Karol Budziński pochodzi z Pyzdr. Obecnie mieszka w Poznaniu. Z zamiłowania fotograf. Członek Polskiego Związku Artystów Plastyków. Fotografią interesuje się od lat młodzieńczych. Pierwsze poważniejsze doświadczenia z aparatem to nieomal codzienny pobyt na poligonie w Biedrusku na planie filmu Ogniem i Mieczem .Realizując swoją pasję wykonał obszerny fotograficzny reportaż z kręcenia filmu. Karol Budziński to pasjonat, którego możemy spotkać w wielu miejscach kraju oraz świata. Fotografie wykonywane przez niego ukazują tematykę podróżniczą.Fotografuje głównie pejzaż ,architekturę , ludzi i wydarzenia. Szczególne miejsce w pracach Pana Karola to fotografia sakralna. Przedstawia w niej piękno kościołów ,klasztorów, kapliczek przydrożnych oraz liturgie i życie osób konsekrowanych. Jest autorem i współautorem fotografii do wielu przewodników ,albumów i książek popularno naukowych. Ma na swoim koncie 3 indywidualne wystawy fotograficzne .Jest laureatem wielu konkursów.
Wystawa tu pokazywana to efekt wędrówek i wyjazdów w Wielkopolskę , to wiele godzin spacerów po łąkach i lesie ,to czas wyczekiwań wschodów słońca często przy chmarach natrętnych komarów, to zarywanie nocy aby dotrzeć do czatowni przed świtem, to cisza przy minus 10 gdzie słychać własne myśli oraz skrzypiący pod nogami śnieg, to wreszcie przygotowania i staranie się o zezwolenia na wykonanie unikalnych zdjęć. Pan Karol opowiada że kiedy na wiosnę w okolicach Lądu ,Pyzdr, Rogalina czy Wojnowic słychać na wodzie lądujące gęsi a z oddali słychać klęgor żurawi, łąki przed wschodem spowija mgła, a horyzont oświetlają poranne zorze to są to te chwile dla których warto zarywać noce a których nie odda żaden film ,zdjęcie czy opis przyrody. Jest to dla niego nagroda którą oferuje przyroda a której uwiecznienie na zdjęciu daje satysfakcje i możliwość wspomnień. Wystawa ta to chęć podzielenia się z odbiorcą tymi właśnie wspomnieniami.
W kwietniu 2015r wydany został autorski album fotograficzny pt. – ROK PAŃSKI Klasztory Wielkopolski w fotografiach Karola Budzińskiego. Autor odsłania klatkami zdjęć codzienne życie w 19 wybranych klasztorach. Pokazuje on życie za klauzurą przybliża nam miejsca do których często osoba świecka nie ma dostępu.

Karol Budziński - wystawa fotograficzna