Wronieccy nauczyciele na pierwszym miejscu

Zacięta walka do ostatnich sekund, pot spływający po czołach zawodników. Mecz nauczycieli z powiatu szamotulskiego. Reprezentacja z Wronek dała z siebie wszystko to spowodowało zajęciem pierwszego miejsca. 

Od godziny 9:20 na hali sportowo-widowiskowej w Ostrorogu rozpoczęły się rozgrywki meczów nauczycieli z powiatu szamotulskiego. Jako pierwsi grę zaczęli gospodarze z reprezentacją z Wronek. Kolejne rozgrywki rozgrywały się w jednolitych odstępach czasowych. Mecze były bardzo zacięte, mimo to że miały charakter integracyjny. Na twarzach zawodników było widać zmęczenie, ale też uśmiech i zadowolenie z gry.

 

Po podliczeniu wyników oraz wypisaniu pamiątkowych dyplomów nadeszła pora na wręczenie nagród. Puchary oraz pamiątkowe dyplomy wręczali Ludwik Błajet oraz zastępca burmistrza Jarosław Buko. Zawodnicy otrzymali również długopis oraz pocztówkę z Ostroroga. Oczywiście nie mogło się obejść bez wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Po wszystkim odbyło się spotkanie z poczęstunkiem dla gości.

Kolejność na podium wyglądała następująco:

I – Wronki/Biezdrowo
II- Gaj Mały/Obrzycko
III- Ostroróg

 

Po meczu z Tomaszem Cembrowiczem i Jackiem Duksem rozmawiali Natalia Domin i Jakub Maciejewski.

Mój Ostroróg: Jakie były cele turnieju?
Tomasz Cembrowicz: Celem głównym była integracja nauczycieli powiatu szamotulskiego podczas turnieju piłki nożnej halowej pracowników oświaty powiatu szamotulskiego -Tomasz Cembrowicz reprezentant Ostroroga oraz organizator całego wydarzenia

Jak się Pan czuł podczas meczu?
Dobrze – jak wygrywałem, gorzej – jak przegrywałem, ale ogólnie super impreza, wszyscy zadowoleni myślę, że goście szczególnie, nagraliśmy się dosyć, wszyscy byliśmy zadowoleni, a zasady fair play były zachowane, nie było brutalnych fauli i złośliwości. Myślę także, że było naprawdę super i elegancko.

Był Pan organizatorem całego wydarzenia?
Byłem współorganizatorem, a pomysł powstał z powodu, że gramy podobne turnieje w siatkówkę i chcieliśmy również zorganizować taki turniej w piłkę nożną. Jednak występuje jeden problem tego typu, że wśród grona pedagogicznego nie ma tylu mężczyzn, ilu potrzeba do gry. W szkołach byliśmy jedyną drużyną, która miała tylko nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Natomiast pozostałe drużyny były zbierane. Była zbieranina Obrzycka i Gaju Małego, a drugą drużyną była reprezentacja Biezdrowa i Wronek. Podkreślę, że byliśmy najstarszą drużyną także myślę, że to będzie policzone nam na poczet tego 3 miejsca, które zajęliśmy.

Mój Ostroróg: Jakie są Pana wrażenia po turnieju?

Jacek Duks: Był to pierwszy turniej pracowników oświaty w piłce nożnej halowej mężczyzn. Apetyty mieliśmy duże ponieważ liczyliśmy na lepszy wynik jednak zajęliśmy 3 miejsce. Pierwszy mecz wygrany był niespodzianką, ponieważ zagraliśmy z silną drużyną z Wronek, która następnie pokonała drożynę z Gaju Małego, Obrzycka i Szamotuł dosyć wysoko, więc liczyliśmy, że nam również uda się pokonać tę drużynę, ale niestety, jak to w sporcie bywa, niespodzianka, i to oni z nami zwyciężyli i tym samym zajęliśmy 3 miejsce, Obrzycko i Gaj Mały zajęły 2 miejsce, a Wronki i Biezdrowo 1 miejsce. – Jacek Duks współorganizator oraz jeden z reprezentantów Drużyny z Ostroroga. 

Planuje Pan jakieś inne mecze tego typu?  
Podejrzewam, że takie turnieje odbywać się będą cyklicznie, czyli co roku, jeżeli będzie zainteresowanie oraz chętne drużyny to w Ostrorogu będziemy organizować takie spotkania.

A czy dla kobiet też coś zorganizujecie? 
Cóż, dla kobiet jest organizowana siatkówka. Grają tam również mężczyźni, więc drużyny są mieszane. Dla samych kobiet to nie wiem, nic do głowy mi nie przychodzi.

Był mecz drużyny mieszanej w Kołłątaju i też grały kobiety.
Tak, tak byliśmy, grała nasza drużyna.

Relację z meczu nauczycieli przeprowadzili: Natalia Domin oraz Kuba Maciejewski.

A oto fotogaleria z meczu: