Z mundurowymi bezpieczniej

Służby mundurowe w szkole na pierwszy dzień wiosny? Na te nietypowe połączenie świętowania nadejścia nowej pory roku zdecydowała się Szkoła na Leśnej. W poniedziałek, różni przedstawiciele służb witali z uczniami wiosnę.

Do Zespołu Szkół numer 1 we Wronkach w ramach realizacji projektu „Z mundurowymi bezpiecznej” przyjechali funkcjonariusze Służby Celnej i Więziennej, Straży Granicznej, Straży Leśnej, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policji.

Wzięli oni udział w apelu przygotowanym przez uczniów klas gimnazjalnych. Nie zabrakło w nim humoru i dobrej zabawy, ale przede wszystkim realizacji założeń tegoż dnia, który miał uczniom przybliżyć rolę i zadania poszczególnych służb mundurowych.informuje Jagoda Wachowiak z wronieckiej szkoły

Po zakończonym apelu funkcjonariusze zaprosili uczniów do oglądania sprzętu specjalistycznego, którym na co dzień operują w pracy. Natomiast kucharki z przyszkolnego internatu, zadbały o to, by nie zabrakło w tym dniu poczęstunku. Oczywiście musiała to być grochówka.

fot. ZS1 Wronki