Świąteczna pogoda


Nasz region w trakcie trwania Świąt będzie znajdował się w obszarze ciepłego powietrza polarno-morskiego, które już dziś dotarło do naszego regionu. Pogodną aurę oraz umiarkowane lub częściowe zachmurzanie zapewni nam wędrowny wyż, którego ośrodek znajdzie się jutro nad Litwą i Białorusią.

Wielkanocna Niedziela będzie zdecydowanie pogodna, ciepła i słoneczna z odczuwalnym umiarkowanym wiatrem. II Dzień Świąt Wielkanocnych będzie już mniej pogodny, ale tak samo ciepły, po porannym zachmurzeniu z biegiem dnia będą pojawiać się znaczne rozpogodzenia.

Niedziela Wielkanocna 27.03: Rano i wciągu dnia pogodnie i słonecznie. Maks. temp. 14°C. Wiatr umiarkowany, w ciągu dnia w porywach dość silny pd-wsch. z prędkością 17 do 35 km/h. (10m/s) w porywie.

Noc z Niedzieli na Poniedziałek: Zachmurzenie częściowe przechodzące w duże w centralnej części nocy. Min. temp. 5°C. Wiatr łagodny pd-zach. z prędkością 7 do 22 km/h. w porywie.

Poniedziałek II Dzień Świąt Wielkanocnych 28.03: Rano zachmurzenie duże. Przed południem zachmurzanie umiarkowane z przejaśnieniami. Po południu znaczne rozpogodzenia. Maks. temp. 14°C. Wiatr łagodny w porywach umiarkowany pd. z prędkością 13 do 28 km/h. w porywie.