Dzień dobry Wronki!

Dzień dobry Wronki! Tak, tak. Stało się. Oto obudziliśmy się w nowym, 2016 roku. Choć pewnie niektórzy śpią jeszcze i nabierają sił, aby wytrwać w swoich noworocznych postanowieniach.

Warto ustalić na początek jaki dziś dzień tygodnia. Jeśli w Twoim kalendarzu do daty pierwszego stycznia dopisany jest piątek, to prawidłowo. Jeśli nie, czym prędzej wymień kalendarz. Już na „dzień dobry” zatem mamy długi weekend, spokojnie więc możemy dojeść resztki z sylwestrowego stołu, aby nabrać tłuszczyku na rozkręcającą się pomału zimę.

A dziś? Lekki mrozik i niedużo słońca. Może uda wam się złapać kilka promyków, ale tylko jeśli wstaniecie przed godz. 15:30. A dla miłośników białego puchu synoptycy przewidzieli małą niespodziankę. Drodzy rodzice, dziadkowie, będziecie mieli okazję (mam taką nadzieję) pokazać pociechom jak wygląda śnieg, będą mogły go dotknąć, a może nawet sprawdzić jak smakuje.

Osobom, których nie zmęczyły sylwestrowe szaleństwa, przypominamy, że należy wybrać się dziś z kwiatami m.in do Mieczysława, Mieczysławy, Mieszka, Marii i Eufrozyny. No i atrakcja dla najbardziej wytrwałych – VI Bieg Noworoczny. Szykujemy ciepłe gacie, czapkę, rękawiczki, wygodne trzewiki i w samo południe spotykamy się na Zamościu. Informacje o imprezie znajdziecie TUTAJ. Myślicie, że bieganie w takiej temperaturze to hardcore*? A co powiecie o pływaniu w jeziorze? Na to niezwykle orzeźwiająco-otrzeźwiające spotkanie na chojeńskiej plaży zaprasza grupa szamotulskich morsów. Niestety będziecie musieli dokonać wyboru – startują o 12:00.

Na koniec z okazji Światowego Dnia Pokoju, życzę wszystkim, aby wszelkie wojny, te globalne i te osobiste, wygasły jak fajerwerki, których resztki spotkamy dziś na placach, ulicach czy chodnikach.

A następny flesz o zabarwieniu informacyjnym już jutro. Do przeczytania.

(hardcore* : trudny, trudniejszy, najtrudniejszy, hardcore )

Dzień_dobry_Wronki