Będzie bezpieczniej w gminie

W listopadzie 2015 roku w wyposażeniu jednostki OSP Wronki znalazł się nowy, profesjonalny zestaw do ratownictwa drogowego firmy Holmatro, zakupiony z dotacji Gminy Wronki, KSRG, ZOW ZOSP RP w Poznaniu i środków własnych OSP Wronki. Jest to nowoczesny zestaw ratowniczy, który przyczyni się do większej efektywności działań ratowniczych, prowadzonych przez strażaków OSP Wronki.

W skład zestawu wchodzi: rozpieracz do ratownictwa drogowego i technicznego z funkcją rozpierania, ściskania i ciągnięcia, o bardzo dużym rozwarciu ramion, posiada unikalne rozwiązania technologiczne, poprawiające skuteczność i komfort pracy ratownika, uchwyt z wbudowanym 4 punktowym oświetleniem LED, maksymalna siła rozpierania – 28,6 tony. Rozpieracz kolumnowy o sile rozpierania 16,4 tony. Nowoczesne nożyce o sile cięcia 144 ton. Zestaw łańcuchów ciągnących i adapterów, zestaw końcówek do rozpieracza kolumnowego, przecinak do szyb klejonych z wybijakiem do szyb hartowanych Glass–Master, pokrowiec na poduszkę powietrzną kierowcy, który posiada 4 pasy samo zaciskające, służące do szybkiego dopasowania do kierownicy, stanowisko do składowania narzędzi. Pozyskany sprzęt jest jednym z najlepszych na rynku i bazuje na najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych.

161115_holmatro_05

Jednocześnie zestaw hydrauliczny firmy LUKAS, który dotychczas znajdował się na wyposażeniu OSP Wronki trafił do ratowników z OSP Chojno, zestaw ten składa się z rozpieraka, nożyc, dwóch rozpieraczy kolumnowych, wspornika progowego, pompy hydraulicznej, która jednocześnie może zasilać dwa pracujące narzędzia hydrauliczne. Do ratowników z OSP Chojno trafił też nowoczesny detektor prądu przemiennego AC HotStick, który poprawi bezpieczeństwo strażaków OSP Chojno podczas działań ratowniczych

161115_holmatro_15

Do strażaków z OSP Kłodzisko trafił zestaw hydrauliczny ratownictwa drogowego firmy Holmatro, który dotychczas był użytkowany przez strażaków z OSP Chojno, zestaw składa się z nożyco-rozpieraka typu kombi, pompy hydraulicznej, rozpieraka kolumnowego z wymiennymi końcówkami.

161115_holmatro_08

W sumie trzy jednostki z naszej gminy wzbogaciły się o nowoczesne narzędzia do ratownictwa technicznego i drogowego, co znacznie podnosi gotowość bojową tych jednostek, będzie to miało bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo całej Gminy Wronki, a tym samym mieszkańców.