#jesteśmyjednością – Przełamanie złej passy

Niedawna porażka z Bininem w meczu towarzyskim dobrze zrobiła graczom GROMU. Najwidoczniej zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski po meczu, bo to co pokazali w ubiegłą niedziele na boisku w Ćmachowie zasługiwało na oklaski.

Rozgrywki Wronieckiej Ligi Nadwarciańskiej została wznowione 27 września, tym razem w 3 kolejce zawodnicy GROMU Samołęż zmierzyli się na wyjeździe z Zielonymi Ćmachowo. Całe spotkanie odbywało się przy pięknej pogodzie, co sprzyjało dobrej zabawie oraz przyjemnemu oglądaniu widowiska.

Wiadomo było że łatwo nie będzie, bo żadna z drużyn dotychczas nie zdobyła jeszcze punktów w tabeli. Gospodarze rozpoczęli mecz, ale to goście przejęli inicjatywę od pierwszych minut czego wynikiem było samobójcze trafienie Mateusza Biskupa w 15 minucie. Pressing ze strony GROMU nie ustawał, przez co „zieloni” popełniali dużo błędów w obronie, jednym najbardziej kosztownym był faul w okolicach 20 metra. Bezpośredni strzał na bramkę oddał Mateusz Urbański, który pięknym uderzeniem, omijającym murek, trafił pod poprzeczkę rywala podwyższając wynik na 0-2. Kolejne minuty pierwszej części spotkania wyglądały podobnie, GROM atakował – Zieloni się bronili.

W drugiej połowie gospodarze jednak się przebudzili, częściej byli w posiadaniu piłki oraz mieli kilka naprawdę dobrych sytuacji do zdobycia gola, nie wykorzystali tego. I jak to w piłce bywa, kto nie wykorzystuje ten traci, ponieważ kolejną bramkę w sytuacji sam na sam zdobył M. Urbański. Czwarty gol padł ze stałego fragmentu gry, ponownie z okolic 20 metra, tym razem do strzału podszedł Adrian Gumny. Ostatnie słowo należało natomiast do Piotra Przybylaka, wykorzystał prostopadłe podanie między obrońców, przebiegł z piłką jeszcze kilka metrów i strzałem w krótki róg, po raz piąty pokonał bramkarza Zielonych Ćmachowo. Gra była bardzo fair play, a wynik meczu 0-5 dla zespołu GROM Samołęż.

Na następną kolejkę zapraszamy do Zielonejgóry, gdzie lokalna drużyna Fortuny zmierzy się z GROMEM. Więcej informacji nt. tego wydarzenia na FanPage’u Grom Samołęż.