II Gminne Regaty Kajakowe

Wspaniałe przedpołudnie w wyjątkowej, rodzinnej atmosferze spędzili wszyscy, którzy pojawili się na II Gminnych Regatach Kajakowych, organizowanych przez Stowarzyszenie „Ringabulina”.

W tym roku odbyła się druga edycja zawodów, a uczestnicy rywalizowali w 4 kategoriach: „Razem bezpieczniej”, „W przyjaźni siła”, „Sołectwa na start” oraz „Tylko z tobą”. Dwuosobowe drużyny musiały wykazać się nie tylko siłą i wytrzymałością, ale przede wszystkim umiejętnością współpracy. Choć pogoda była idealna, to na jeziorze uczestnicy musieli poradzić sobie z dość silnym wiatrem. W wyścigach drużyny rywalizowały na dwóch dystansach 500 m i 1000 m.

Zdecydowanie najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii „Sołectwa na start”, w której ostatecznie zwyciężyło Biezdrowo, na drugim miejscu znalazł się Wartosław przy wsparciu Burmistrza Mirosława Wieczora, jako trzecia dopłynęła drużyna z Obelzanek.

W pozostałych kategoriach rywalizowały drużyny, w których skład wchodziły małżeństwa, rodzice ze swoimi dziećmi, rodzeństwa i przyjaciele. Wszyscy dzielnie walczyli i, co najważniejsze, bezpiecznie ukończyli wyścigi. Najlepsze drużyny otrzymały medale, a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom.

Biorący udział w zawodach i goście mogli cieszyć się wyjątkową atmosferą panującą w Samołężu, spróbować pysznych ciast, a także po wyścigach posilić się grochówką. Gratulujemy organizatorom tak wspaniałej imprezy, cieszymy się, że mogliśmy być razem z Wami i świetnie się bawić. Odliczamy już dni do przyszłorocznych regat!

Wyniki regat:

„Razem bezpieczniej”

1. Rafał Kwaśny, Karol Kwaśny

2. Maciej Witkowski, Kamil Witkowski

3. Marek Orzechowski, Emil Orzechowski

„W przyjaźni siła”

1. Janusz Jarmużek, Jan Kalinowski

2. Patrycja Skrzypkowiak, Mateusz Skrzypkowiak

3. Katarzyna Jessa, Dariusz Książek

„Sołectwa na start”

1. Biezdrowo – Stanisław Andrzejak, Sławomir Andrzejak

2. Wartosław – Witold Waroś, Wronki – Mirosław Wieczór

3. Obelzanki – Krystyna Staszek, Mieczysław Staszek

„Tylko z Tobą”

1. Monika Skrzypkowiak, Paweł Skrzypkowiak

2. Magdalena Orzechowska, Marek Orzechowski

3. Kamila Borowska, Mariusz Borowski

FOTOGALERIA