Liga Nadwarciańska: Kłodzisko rozmontowało Górkę [FOTO]

W najciekawszym spotkaniu 9. kolejki Ligi Nadwarciańskiej Płomień Kłodzisko okazał się lepszy od Górki Wronki. Gospodarzom starczyło sił tylko na pierwsze 45 minut meczu.

W poprzedniej serii gier, oba zespoły dość kładko pokonały swoich przeciwników. Górka pokonała Fortunę Zielonagóra 5:1, natomiast Płomień rozbił Grom Samołęż 6:1. W pierwszej odsłonie niedzielnego spotkania, żadna ze stron nie potrafiła uzyskać przewagi. Oba zespoły potrafiły stworzyć sytuacje, jednak były one pojedynczymi akcentami, przez większość czasu, piłka znajdowała się w okolicach środka, gdzie obie jedenastki nie odpuszczały w walce o piłkę. Jedyną bramkę w pierwszej połowie strzelił dla przyjezdnych Radosław Koza.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po zmianie stron gra jeszcze bardziej się zaostrzyła, do końca spotkania część przeprowadzonych zmian była wymuszona wskutek urazów. W drugiej połowie Płomień zgasił drużynę Górki. Zawodnicy z Kłodziska konstruowali akcję za akcją, natomiast gospodarze mieli problem z wymianą kilku podań, a ich próby strzelenia bramki przeważnie kończyły się przed polem karnym kłodziszczan. Piłkarze lidera grupy drugiej do siatki trafili jeszcze dwukrotnie, za sprawą Roberta Antoszewskiego. Wynik mógłby być jeszcze bardziej okazały, gdyby w kilku sytuacjach zawodnicy ofensywni gości potrafili odpowiednio wyjść do prostopadłego podania. Obrońcy Górki często łapali w ten sposób na pozycji spalonej.

Wyniki, terminarz, strzelcy, tabele – Liga Nadwarciańska w jednym miejscu.

W pozostałych spotkaniach emocji również nie brakowało. Zieloni Ćmachowo w drugim kolejnym spotkaniu nie zeszli z boiska jako pokonani. Tym razem zremisowali 3:3 z Fortuną Zielonagóra. Sparta Kluczewo pokonała na własnym boisku Iskrę Biezdrowo i zrównali się z biezdrowianami w tabeli. W zeszłym tygodniu Błękitni Zamość pokonali Spartę Kluczewo, jednak w obu zespołach mecz rozegrali nieuprawnieni zawodnicy, tym samym spotkanie zweryfikowano jako obustronny walkower 0:0 i również zerową zdobycz punktową. W tę niedzielę pewnie pokonali Rudki Huby i umocnili się na drugim miejscu w grupie.