„Trzeźwy Poranek” nie dla pięciu kierowców z Wronek

W poniedziałek policjanci szamotulskiej drogówki prowadzili kolejne działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. W godzinach porannych funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, które kierowały samochodami pod wpływem alkoholu. Tym razem akcja prowadzona była głównie na terenie Wronek.

Prowadzone cyklicznie działania, pod hasłem „Trzeźwy poranek” oraz akcje „Alkohol i narkotyki” pokazują, że na naszych drogach wciąż porusza się wielu nietrzeźwych kierujących. Dlatego też wczoraj we wczesnych godzinach porannych, policjanci szamotulskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Tym razem działania skoncentrowane były głównie w okolicy Wronek. Celem akcji, jak w każdym tego typu działaniu, było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego zadaniem policjantów było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu.

CZYTAJ WIĘCEJ: policjanci z szamotulskiej drogówki przeprowadzili we Wronkach kontrolę trzeźwości kierujących pojazdami

W ramach poniedziałkowych działań, policjanci sprawdzili stan trzeźwości u ponad 541 kierujących pojazdami. Tym razem w ramach działań „Trzeźwy poranek”, szamotulscy policjanci udaremnili dalszą jazdę 5 osobom, które znajdowały się pod wpływem alkoholu. Trzech z zatrzymanych do kontroli osób znajdowało się w stanie nietrzeźwości, pozostali dwaj kierujący byli w stanie po użyciu alkoholu.

Wszyscy kierujący na „podwójnym gazie” zostali zatrzymani w okolicy ulicy Leśnej we Wronkach. Najwyższy niechlubny wynik (aż ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie) uzyskał 36-letni mieszkaniec Wronek, który kierował samochodem marki BMW 320.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, zatrzymanym do kontroli drogowej grozi areszt albo grzywna.

Biorąc pod uwagę, iż praktycznie podczas każdej tego typu akcji zatrzymywani są kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu, działania będą cyklicznie powtarzane w celu nie dopuszczania do ruchu osób, które kierując pojazdami pod wpływem alkoholu, zagrażają sobie oraz innym uczestnikom ruchu.

Tekst – st.sierż. Sandra Śrama, KPP Szamotuły