Zmiany, zmiany, zmiany…

Od około dwóch miesięcy mieliśmy na celu zrobienie Wam, naszym Czytelnikom, niespodzianki. Jednak to, czego jesteście świadkami, narodziło się właściwie niecałe dwa tygodnie temu.

Jak wyżej wspominałem od dwóch miesięcy, może nawet i więcej mieliśmy na celu tylko jedno: zrobić Wam niespodziankę. Chcieliśmy spróbować czegoś nowego, nowej szaty graficznej, świeżego spojrzenia, innego sposobu pracy. Zmienił się trochę skład redakcji, prawda. Nie ma już Tobiasza Chożalskiego, niegdyś redaktora naczelnego naszego portalu oraz Waldemara Andrzejewskiego, który był osobą, zajmującą się portalem od strony technicznej. Poniżej przedstawiam Wam, w skrócie, wszystkich, którzy tworzą ten portal.

Małgorzata doskonale zna się na wronieckiej scenie muzycznej, potrafi rozmawiać z każdym i nie boi się podejmować trudnych tematów, dlatego to zazwyczaj ona przeprowadza wywiady.

Zuzanna sprawdza i redaguje nasze teksty, często śmiejąc się z głupot, które wypisujemy. Stara się, żeby artykuły były zrozumiałe dla każdego i oczywiście były poprawne pod względem językowym.

Kamila jest specjalistką od tematów, którymi nikt nie chce się zajmować, bo wydają się zbyt rozległe. W swoich tekstach potrafi pokazać, że we wronieckich szkołach uczy się niesamowita młodzież.

Karol jest znawcą lokalnego sportu, świetnie orientuje się nie tylko w tym, co aktualnie dzieje się na obiektach sportowych. Jego wyjątkową cechą jest to, że zawsze znajduje się w odpowiednim miejscu i czasie, to dzięki niemu o wielu wydarzeniach możemy napisać jako pierwsi.

Jędrzej jest znakomitym grafikiem i informatykiem. Perfekcjonista, który troszczy się o to, by nasze artykuły prezentowały się dobrze nie tylko pod względem treści, ale także wizualnie. Nieustannie dzieli się z nami swoją wiedzą, abyśmy w wielu kwestiach potrafili być coraz bardziej samodzielni.

Bartek idealnie czuje się w centrum wydarzeń, jest gotowy pobiec na miejsce zdarzenia, tylko po to, aby jak najszybciej przekazać informacje naszym czytelnikom. W redakcji jego relacje na żywo zyskały już status legendy.

Mateusz pogodowy znawca i prorok. Troszczy się, żeby „zima nie zaskoczyła wronieckich kierowców” i żebyśmy, wychodząc z domu wiedzieli, czy zabrać ze sobą parasol. W redakcji są wykorzystywane inne jego talenty takie jak: robienie dobrych zdjęć i umiejętne komentowanie bieżących wydarzeń.

A ja – redaktor naczelny – staram się mobilizować nas do pracy. Nieustannie sprawdzam, czy wykonaliśmy pracę, powierzoną nam danego dnia. Dbam o czytelników: żadna informacja, czy uwaga od nich przesłana, nie będzie przeze mnie lekceważona.

Dwa tygodnie temu, gdy prawie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i mieliśmy już startować, pojawiły się pewne komplikacje i wtedy właśnie narodził się pomysł, aby zmienić wszystko oprócz NAS. Powstała nazwa, logo, wygląd i treść. Nowy rok – nowa strona, dlatego właśnie wystartowaliśmy już w tym nowym 2015 roku.

Jak już zauważyliście zaktualizowaliśmy treść strony, od podstawowych informacji o naszym mieście po dyżury aptek, czy gdzie zjeść. Jednak na tym nie skończymy, cały czas będziemy na bieżąco aktualizowali treść strony. Jeśli wyłapiecie jakieś braki to zapraszamy do komentowania pod tym artykułem.

Dążymy do tego, aby ta strona była jedną, wielką kopalnią wiedzy o Wronkach, jak i okolicznych wsiach. Postaraliśmy się, aby łatwiej Wam szukało się informacji na dany temat i dodaliśmy do strony funkcję szukaj.

Dodaliśmy na stronie dyżury aptek, jak i godziny ich otwarcia w dni robocze, umieściliśmy linki do rozkładu jazdy PKP i PKS, godziny i miesiące działania promów w gminie, zaktualizowaliśmy podstronę ważne telefony (tam znajdziecie numer do Saszkina).

Uaktualniliśmy zakładkę gdzie zjeść, są tam nowe restauracje i bary w mieście, razem z numerami telefonów, adresami i godzinami otwarcia.

Klikając u góry w zakładkę Kinoteatr znajdziecie tam najświeższy repertuar Kinoteatru Gwiazda oraz link, pod którym sprawdzicie ceny biletów i kupicie je online.

Mamy również w planach zacząć współpracę z małymi wronieckimi firmami, jednak sami nie wiemy na czym stoimy i czy owe firmy będą chciały z nami współpracować, jesteśmy otwarci na każdego typu oferty i rozmowy.

Posiadamy także łatwiejszy formularz kontaktowy, tak więc jeśli zabrakło nas na jakiejś imprezie lub macie jakiś ciekawy temat, napiszcie do nas, resztą już my się zajmiemy.

Zachęcamy także do podpowiadania nam, co mogłoby jeszcze znaleźć się na naszej stronie oraz do kontaktu, jeśli chcecie z nami współpracować.

Pod tym artykułem zamieszczajcie swoje komentarze, dotyczące nowej strony. Może powinniśmy coś dodać lub poprawić? Zapraszamy!

Pozdrawiam.

Redaktor Naczelny.