Burmistrz odpowiada na pytania mieszkańców

Chwilę po godzinie 15, w ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza Wronek – Mirosława Wieczora, z mieszkańcami osiedla Na Górce. Spotkanie odbyło się na prośbę mieszkańców, którzy zaniepokojeni informacjami na temat planów budowlanych Polkomtelu Spółki z.o.o. , a dokładniej strefy oddziaływania planowanej wieży transmisyjnej, szukali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Ich zaniepokojenie wywołał głównie rysunek, przedstawiający obszar oddziaływania anten wieży telekomunikacyjnej. Obszar ten obejmuje swoim zasięgiem często całe domy, w niektórych przypadkach większą lub mniejszą ich część.

zasieg-dzialania-wiezy
Zdjęcie poglądowe – nie odzwierciedla faktycznego stanu

Sądząc po proteście, jaki zorganizowano w związku z tą sprawą, oraz ilością podpisów mieszkańców pod pismem skierowanym do urzędu miasta (mowa o 80 podpisach), o którym pisaliśmy wczoraj, pytali, czy burmistrz może budowę zablokować.

Mirosław Wieczór stwierdził, że jeżeli sam wniosek o budowę będzie w zgodzie z przepisami, Urząd Miasta nie ma podstaw, aby wydać decyzję negatywną, zważywszy, że jest to inwestycja celu publicznego.

Dodatkowo, pokazano rysunki obszaru oddziaływania z innej perspektywy. Rysunek na mapie pokazuje rzut z góry, jeżeli na ten sam obszar spojrzymy „z boku” wtedy dowiemy się, że obszar ten znajduje się 34 metry nad naszymi głowami. Z rysunku również można wyczytać, że sama wieża miałaby 56 metrów wysokości, a maksymalna wysokość, na której znajdują się dachy sąsiadujących z wieżą budynków, to 9 metrów.

wysokosc-oddzialywania-wiezy
Zdjęcie poglądowe – nie odzwierciedla faktycznego stanu